View Single Post
Stary 04-07-2019, 22:47   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Wymiana silnika z wtryskami 504z na silnik z wtryskiwaczami 502z

Cytat:
Napisał jacobs160 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam proszę o pomoc posiadam dwa fordy mondeo w jednym mam uszkodzony układ cr drugi po remoncie tego wszystkiego ale z robitym tyłem. Chciałbym przełożyć silnik ale w tym rozbitym są wtryskiwacze o oznaczeniu 502z i turbo trochę inne w tym z uszkodzonym cr mam 504z i turbine ze sterownikiem. Obydwa z 2004r. Co muszę oprócz silnika przełożyć żeby działało. Pozdrawiam
Aby nie szarpać się z przekładaniem wiązek, PCM, zegarów i mnóstwo innych rzeczy (o czym pisze kolega Psilocke), przełóż silnik, ale osprzęt decydujący o wiązce załóż ze starego silnika - czyli turbo i prawdopodobnie EGR.
Kody wtryskiwaczy trzeba wpisać, ale i tak na początku będzie fatalna praca, bo kody stały się nieco nieadekwatne do stanu wtryskiwaczy - a korekt przecież nie wprowadzisz. Ale w ramach samoadaptacji po 50-100 km powinno się to uspokoić w ramach samoadaptacji. Lub oddać je do sprawdzenia i nadania nowych kodów - wtedy będzie ładnie i profesjonalnie.

Mówiąc o uszkodzonym układzie CR co masz na myśli? Jeżeli wtryskiwacze i pompę (a sam silnik mechanicznie jest ok) - to wystarczy przełożyć je z drugiego silnika. Wtryski są krótkie tu i tu, pompa zamienna. Powinno zadziałać.
Jeżeli są w układzie opiłki z pompy, trzeba by dodatkowo płukać układ ze zbiornikiem, ale unikniesz przekładania silnika. To spory koszt ...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-07-2019 o 23:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem