View Single Post
Stary 26-09-2016, 21:11   #1
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy

Witajcie koledzy,
Nim zacznę, napomnę iż używałem opcji Szukaj wielokrotnie i niestety - nie udało się znaleźć rozwiązania.
Zatem postaram się w skrócie ale ze szczegółami opisać mój problem:
na początku sierpnia w drodze do pracy nieco spóźniony, wreszcie stałem pierwszy na światłach, zielone-jedynka-gaz, dwójka-gaz (około 3800 obrotów) i BUUUU!!! samochód zdechł. A później było jeszcze wiele "BUUU" po kieszeni, nim auto trafiło do mechanika na lawecie... DIAGNOZA: zatarta turbina. Wymontowali i została oddana do regeneracji do sprawdzonego i polecanego warsztatu.
Wróciła turbina jak nówka, zamontowano wymieniono olej, filtry i zapłacono Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i wreszcie upragniony wakacyjny wyjazd rodzinny. Piękne Bieszczady, droga i warunki jazdy 40-50 km/h. Aż wreszcie prosta i można wyprzedzić - redukcja z 4na3 a w połowie wyprzedzanego samochodu ....nie "BUUU" tylko JEEEB! uczucie jakbym uderzył dzika. Olej na jezdni! silnik zdechł -ale fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niedziela, popołudnie, 25km do najbliższego miasteczka.
Po kilku godzinach(!) przyjechała laweta 110km holu - poniedziałek werdykt w serwisie - ROZJEhANA turbina aż rozleciała się obudowa. Sru do regeneracji.
Nim zamontowano ponownie(2x) zregenerowaną turbinę: splanowano kolektor, sprawdzono drożność smarowania turbiny i co oczywiste zmieniono wszystkie uszczelki na nowe.
Powrót z drogiego acz nieudanego urlopu wedle wskazówek serwisu - bez żyłowania silnika i agresywnej jazdy przez kilkaset km. OK, wróciliśmy. Zataczamy koło..... jadę sobie do pracy: i BUUU Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawrotka i jazda bez doładowania a za chwilę szarpanie i Amen. Co dalej robić?
Przepraszam za zbyt długie rozpisanie problemu ale na poszczególnych wyszukanych problemach z turbiną, nigdzie nie ma sprawy z jej tak częstą awarią.
Proszę wszystkich szanownych kolegów i koleżanki oczywiście także, mających wiedzę mogącą wyjaśnić i pomóc w moim problemie o wyrozumiałość i o udzielenie każdej odpowiedzi mogącej mi pomóc. Liczę bardzo na kolegę Stefano vel Janusza, który jest Mistrzem Świata tego forum.
Ostatnie info: Galaxy MK2, 2005, 1.9 TDI BTB, 150KM podkręcone do (około)180KM.
Pozdrawiam, Grześ.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem