Temat: [C-MAX 2003-2007] Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś
View Single Post
Stary 10-10-2016, 15:36   #34
Hxpro
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 01-12-2014
Skąd: Kołobrzeg
Model: focus c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Nie wiem czy wpasuję się w wątek, ale mam taką historię:
Obecnie świeci ciągle czerwona kontrolka i błąd układu silnika- komputer nie pokazuje żadnych błędów a zaczęło się tak:
1. prawie rok temu załączyła się bez żadnych objawów czerwona kontrolka, potem po 2-3 miesiącach także żółty silniczek. Komputer pokazał błędy w położeniu przepustnicy. Po przeczyszczeniu styków w przepustnicy błędy nie zniknęły ale auto jeździło ok
2. 2 miesiące temu nagle stracił moc- 3 tyś max identycznie jak w poprzednich wątkach po odczytaniu błędów wyszedł egr- wymieniony, ale stary za łądnie wyglądał i okazało się że był sprawny, ten sam błąd po488 bodajże u innego mechanika wskazał na przepustnicę- wymieniona, silnik jakby lepiej pracuje - wszystkie błędy pokasowane - nie pojawiają się...ale czerwony błąd silnika pozostał.
Potem na krótko pojawił się błąd oznaczający za niski poziom płynu do dpf- skasowany bo auto ma wycięty dpf jakieś 3 lata temu przez poprzedniego właściciela. ...i błąd silnika dalej jest. Tak więc czy jest taka możliwość że nie ma błędów .. ale są? Wszystkie podzespoły sprawne, wtryski, turbina zawór pierburg,egr, filtr paliwa wymieniony, układ dolotowy szczelny ... Czy jest możliwość że przeprogramowany komputer przypomniał sobie o wyciętym dpf? Sam nie wiem , ford ASA również nie widzi żadnych błędów...
Hxpro jest offline   Odpowiedź z Cytatem