Temat: [Mondeo 2014- ] Spalanie 1,5 Ecoboost
View Single Post
Stary 17-12-2016, 09:01   #578
MRimm
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-12-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: FORD MONDEO MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cattani postaram się w sposób sensowny wytłumaczyć jak to wszystko działa z instalacją Prins VI generacji. Wskaźnik poziomu paliwa na zegarach w zasadzie stoi w miejscu ,gdyż używa się tylko benzyny. Natomiast zasięg standardowo dopasowuje się do aktualnej średniej / chwilowej zużycia benzyny. Tak samo jest z zużyciem średnim i chwilowym na komputerze. Wskaźniki chwilowe i średnie pokazują wartości takie jakby samochód jechał na benzynie ,gdyż gaz trafia w cylindry bezpośrednio w fazie ciekłej za pomocą wtryskiwaczy benzynowych. Oczywiście tu następuję przekłamanie ,gdyż realnie gazu idzie trochę więcej -około 1.5-2 l (gaz jest bardziej kaloryczny - więcej oktanów) i dlatego osobno jest zamontowany wskaźnik gazu (można dobrać kolor diody i wygląda nawet jak fabrycznie montowany). Ja w zasadzie mały problem miałem z butlą (59l) gazową gdyż miałem dojazdówkę i potrzebne było podniesienie podłogi (problem nie występuje z pełnym kołem) ale ogólnie chłopaki się postarali i wszystko wygląda ok. Nie wiem jak będzie z trwałością silnika bo jestem królikiem doświadczalnym i czasami się zastanawiam czy moje 1.5 da rady w dłuższym czasie ( doświadczenie mam dobre z gazem - 250 000 tyś Toyota Camry 2.4 instalacja sekwencja IV generacja). Z tego co słyszałem niebawem ma się pojawić instalacja do 2.0 - tak wiec chłopaki głowa do góry.
MRimm jest offline   Odpowiedź z Cytatem