Temat: [EcoSport 2017- ] Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
View Single Post
Stary 04-06-2018, 12:45   #159
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

Witam wszystkich. W sobote odebrałem ST-Line 125KM automat ze wszystkimi możliwymi pakietami i dodatkami. Zatankowałem cały zbiornik ( weszło mi 52 litry pod korek ) i pierwszy dystans podczas powrotu do domu od dealera pokonałem różnymi drogami bez autostrady. Ok 190km. Dzisiaj pojeździłem po mieście. Średnie spalanie na komputerze 9l/100km ale trochę popróbowałem go na D i S. Nie mam większych uwag, jeździ się bardzo dobrze, wygodne siedzenia i cała automatyka działa prawidłowo.Skrzynia ustawiona na S daje większe możliwości bo silnik kręci do ok 6000 obrotów ale wtedy spalanie na pewno będzie większe. W położeniu na D jest ok i na skrzyżowaniach ruszam zawsze pierwszy a inni zostają z tyłu, nawet przy automatycznie wyłączonym silniku na postoju przed światłami. Do jazdy oszczędnej trzeba się przyzwyczaić bo mój stary Mondeo diesel 135KM spalał średnio 7,5l/100km nawet jak mu wciskałem pedał do podłogi jeżdząc 200km/H. No ale to diesel a tu benzyna. Gdyby była wersja Ecosport diesel ale automat to na pewno bym go wziął bo lubię tylko automaty, tu niestety nie ma wyboru. Trochę mnie zasmucił brak autoryglowania drzwi, które miałem w Mondeo a tu niestety serwis twierdzi że się nie da tego zrobić. W wersji amerykańskiej ( i już w paru krajach europejskich ) jest moduł Ford Connect z modemem 4G LTE, zdalnym uruchamianiem silnika z pilota i pare innych dodatków. My niestety dostajemy wersje okrojone. Ale jeżeli jest już taka wersja w Europie to i da się potem dokupić moduł i uruchomić te fajne dodatki w Ecosporcie a w szczególności zdalne odpalanie co w zimie jest frajdą. B&O audio gra zajebiście więc nie żałuję że na to wydałem kasę bo lubię słuchać dobrej muzyki, subwoofer w bagażniku i 9 głośników w aucie daje moc i dźwięk. Biksenony też świecą jak latarnie morskie. Chyba tylko niepotrzebnie brałem dach bo raczej go nie będę go używał ale z nim były inne dodatki więc trzeba było wziąć cały pakiet. Tak więc wersja ST-Line, kolor Ruby Red, wszystkie pakiety możliwe do kupienia, plus hak fabryczny demontowalny i cena poniżej 95tys więc nie jest źle. Salonowa wersja z tym wszystkim to ok 113tys. Lewy i prawy grubszy słupek trochę mnie wkurzał na początku bo w Mondku miałem wielką i szeroką szybę ale już po 2 dniach przwyczaiłem sie i widzę wszystko normalnie. Generalnie auto ok, nie będę go chipował do 140km bo nie chcę mieć spalania na poziomie 10l/100km. Ta moc jest wystarczająca a jeżdżę z reguły sam bez ciężkich bagażów więc jest ok. Jakby weszła cała rodzina to z manelami to może mieć trochę problemów z szybkim przyśpieszaniem. Wczoraj jeździłem w 3 osoby i też jest ok. Bardzo fajna rzecz to duży schowek pod siedzeniem pasażera, który dopiero dzisiaj odkryłem. Mam ściągniętą aplikację Ford Pass z amerykańskiego Apple Store ale jak wbijam VIN to mi mówi że ten model nie może być dodany niestety do konta. Szkoda bo w tej aplikacji odpala się auto, są wszystkie informacje z komputera o spalaniu, dystansie itd. Jest też możliwa lokalizacja auta ale w polskiej wersji nie ma modemu 4G/LTE więc i tak by to nie działało. Tylko to autoryglowanie i zdalne odpalanie i będzie fajnie... :-)

Ostatnio edytowane przez Terminator007 ; 04-06-2018 o 12:48
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem