View Single Post
Stary 06-04-2021, 23:16   #255
dniklewicz
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że panowie są tu ci którzy wybrali ten model i zaraz mnie zrugacie ale,chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami.Stojąc przed dylematem końca leasingu za rok i końca produkcji Mondeo Mk5 szukam następnego samochodu, przejechałem testowym wypaśnym i zastępczym focusem MK4 w sumie ok 4000km oraz odbyłem jazdy Kugą MK3.Nestety rezygnuję z Forda ponieważ platforma focusa za pieniądze które trzeba zapłacić to zwykły ,delikatnie mówiąc śmieć-niewarty tej kasy w porównaniu do już starego Mondeo.To porównanie to jest przepaść na tle komfortu jazdy, wyciszenia pracy zawieszenia ,wygody foteli, użytych materiałów wykończeniowych, wykończenia i objętości schowków, detali, boczków tapicerskich.Dzisiaj wsiadłem i jeżdziłem, w Nowego Golfa i Nowe Megane i zacząłem się śmiać do łez(jeśli chodzi o wnętrze) na wspomnienie Focusa którego oddałem tydzień temu czy wnętrza bliżniaczej Kugi.Jeśli chodzi o suvy to przy nowym Tusconie którym jezdziłem czy nadchodzącym Nissan Qashqaiu to nieporozumienie. Jeszcze kluczyk- jaki macie klucz do Vignale czy ST line ? teraz dają ubogiego plastikowego klucha zamiast klucza od Mondeo mk5 który był na początku.
Kuga ma swoje grzeszki, ale patrząc na całokształt to moim zdaniem u Koreańczyków wcale nie jest ani lepiej, ani taniej.

Ceny nowych Fordów są wysokie, ale konkurencja wcale nie jest tańsza. Na Focusa Active kombi 1.5EB 180KM A8 w full opcji miałem lepszą o 1000 zł ofertę niż na Xceeda 1.6T też niby na fulla, ale bez adaptacyjnych świateł, systemu ecall, z zamulającym przy ruszaniu 7DCT i bardzo słabym wyciszeniem. Oba auta na produkcję. Ostateczny wybór Kugi to głównie kwestia napędu, bo lubię hybrydy (zwykłe FHEV), a nie trawię designu Toyoty, w dodatku droższej od Forda. Wygląd też na plus, dużo bardziej mi się podoba od Focusa mk4. Kia/Hyundai to mechanicznie auta z epoki Focusa mk3, a 1.6T Hybrid w nowym Tucsonie pali tyle co zwykłe 1.5EB w nowej Kudze. Design mają ładny, ale podczas jazdy wychodzi, że reflektory słabo świecą, a automatyczne wycieraczki podczas deszczu żyją własnym życiem i ustawiona czułość im nie przeszkadza. Coś za coś.
Nowy Sportek też się świetnie zapowiada jeżeli chodzi o design i projekt wnętrza, ale pewnie też dostanie napędy oparte na paliwożernym 1.6T z problematycznymi wtryskiwaczami i skrzyniami 7DCT albo AT6. Może jak ktoś jeździ dieslem to wybór jest lepszy.

Co do kluczyka to też się zdziwiłem, że jest ten sam co do Focusa mk3, ale przy keylessie on i tak robi jako breloczek. Jego jedyna zaleta to niewielki rozmiar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dniklewicz ; 07-04-2021 o 00:24
dniklewicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem