View Single Post
Stary 06-01-2019, 19:12   #9
ntgale
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-09-2004
Skąd: SC/WB
Model: Galaxy
Silnik: DW12
Rocznik: 2011
Postów: 126
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ależ co Ty gadasz, oczywiście że było, Elektrycznie bardzo proste bez zadnych modułów, dwa przyciski, dwa silniczki i to wszystko. Schemat już mam. Pochwale się jak uzbieram części i zamontuje.
Będę podchodził do tematu. Części już mam poza właśnie schematem. Wychodzi jednak z katalogów dostępnych w sieci, oraz opisu bezpieczników, że instalacja uchylnych szyb jest poprowadzona dołem i raczej nie mam co oczekiwać, że jakikolwiek kawałek kabla służący temu celowi w aucie jest. Nurtuje mnie natomiast inne pytanie: czy w fabrycznej instalacji jest jakikolwiek przekaźnik lub sterownik? Mam już zamontowany panel górny z przyciskami i dostałem do niego kostki z kablami. Te kable są bardzo cienkie. Niby bezpiecznik w tylnej skrzynce do tych szyb to tylko 7,5A, ale pomimo to, kable wyglądają na wyłącznie sterujące. No i zacząłem myśleć o tym by zastosować przekaźniki do sterowania tymi szybami (przynajmniej do ich zamykania).
Dodatkowo interesuje mnie kwestia domykania uchylnych szyb przez alarm, czy taka funkcja była w fabrycznej instalacji?
ntgale jest offline   Odpowiedź z Cytatem