View Single Post
Stary 11-09-2016, 13:23   #1
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Question Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika

Witajcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3 dni temu kupiłem mondeo 2012 z ecoboost 2.0 203 z przebiegiem 48 tys. potwierdzonym w ASO, blachy nie ruszone, szyby też - byłem nawet na przeglądzie w ASO i wszystko niby OK (już bardziej na szybko go nie mogłem sprawdzić)

Auto miało problem z buczeniem klimy, który został rozwiązany, ale podczas diagnozy tego buczenia (w piątek) po otworzeniu maski rzucił mi się w uszy dziwny dźwięk pracującego silnika (nie kojarzę, żebym w czasie kupna go słyszał). Silnik rozgrzany do normalnej temperatury (w sumie nie sprawdzałem jeszcze czy na zimnym jest tak samo).

https://www.youtube.com/watch?v=N08jr0Ij_dE

Ojciec twierdził, że to wtryski tak pracują (ma 1.8 tsi) i ze to normalne, więc odstawiłem temat.
W piątek auto było w serwisie klimy (ojciec je zawiózł) i wieczorem jak wróciłem z pracy, rozgrzane pracowało identycznie (wtedy nakręciłem filmik).
W sobotę niestety nie miałem czasu się tym zająć (żona/dziecko - wyjazd "starym" autem)

Niestety dzisiaj jest niedziela nie mam gdzie tego zdiagozować - mam się martwić?
A może EB 2.0 po prostu tak mają?
Chciałem właśnie zrobić nim kilkadziesiąt kilometrów...

Dodam tylko, ze słychać to jedynie po otworzeniu maski, nawet na zewnątrz praktycznie tego nie słychać po zamknięciu maski, a tym bardziej w środku auta - dźwięk wydaje się wtedy normalny.
Parametry silnika też są ok - przyśpiesza żwawo i płynnie, nie latają obroty, nie widać żadnych oznak nieprawidłowości.

Ja nigdy nie pałuję silnika na zimnym oleju, ani nie jeżdżę do odcinki, czy też długo z dużymi prędkościami (albo na wysokich obrotach), ale może poprzedni właściciel tak robił i wlał jakiś specyfik, który ukrył "awarię" na czas sprzedaży?

Ps. 1.8 tsi mojego ojca pracuje ciszej przy otwartej masce - słychać oczywiście cykanie wtrysków, ale nie takie głośne, metaliczne cykanie jak u mnie ;/

EDIT: A tak pracuje na zimnym - nagrałem dzisiaj (brzmi normalnie)
https://youtu.be/EmmG9F6QIeE
Po ok 30 sekundach obroty zwolniły i dźwięk jak na poprzednim filmiku - może nie potrzebnie się martwię ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi

Ostatnio edytowane przez Aludan ; 11-09-2016 o 16:04
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem