View Single Post
Stary 12-09-2019, 12:43   #1523
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vegeciak jak zwykle bajeczki powtarza nie sprawdzone
Powiedział to ten, który powoływał się informacje rzekomo podane w wielu testach, a do dzisiaj nie wkleił linka do ani jednego z nich i mimo wielu przypomnień, stale unika niewygodnego tematu. Weź się lepiej nie ośmieszaj...
Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a sprawa prosta - jego ukochana kijanka w twardych faktach:

- gorsze prowadzenie od Foki
Gorze prowadzenie, ale krótsza droga hamowania (mówię o XCeedzie, bo do niego od kilku tygodni porównuję Focusa Active). Kwestia na czym zależy Ci bardziej. Ja (co już wielokrotnie pisałem), patrząc po filmach na YT na kanale "Polskie drogi" i realnie oceniając swoje możliwości, wybieram krótszą drogę hamowania, bo wiem że w razie zagrożenia odruchowo nacisnę na pedał hamulca i kurczowo złapię się kierownicy, zamiast wywijać piruety na publicznej drodze. Poza tym lepsze prowadzenie się Focusa (chodzi mi o ten film od Hiszpanów z testem łosia wersji ST-Line) okupione jest dużo gorszym komfortem jazdy. Jechałem Focusem na belce i tył tłucze jak w autach segmentu B od VAGa, do tego jest twardo.
Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- gorsze zabezpieczenie w wypadkach dla ludzi
Powołując się na linki podane przez kogoś wcześniej Kia traci wyłącznie na bezpieczeństwie pieszych i asystentach jazdy (czyli kategorii, gdzie punktowane są nawet "brzęczki" niezapiętych pasów). W kwestii bezpieczeństwa podróżnych Ceed jest co najmniej tak samo, lub nawet bardziej bezpieczny:
https://www.euroncap.com/en/results/kia/cee'd/37571
https://www.euroncap.com/en/results/ford/focus/33017
Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- brak możliwości wyłączenia bezkluczykowego dostępu
Podłapałeś argument przywołany przez innego użytkownika (wcześniej nie wspomniałeś o tym ani razu) i teraz powtarzasz jak papuga, śmieszny jesteś.
Po pierwsze, nie jestem pewny czy bezkluczykowego dostępu faktycznie nie można wyłączyć (np. kiedyś w jakimś teście jeden recenzent mówił, że w wersji z elektronicznym sterowaniem foteli nie można wyłączyć funkcji automatycznego odsuwania fotela dla wygodniejszego wsiadania/wysiadania, co okazało się nieprawdą - po prostu trzeba znaleźć odpowiednią opcję w systemie).
Po drugie, jeśli nie chcesz z tej funkcji korzystać, to kto każe Ci ją dobierać? W Focusie też jest wiele opcji, które można dobrać tylko i wyłącznie parami (to odnośnie połączenia Keylessu i elektrycznej klapy w XCeedzie). Mam wymieniać przykłady? Tak to możemy się przepychać...
Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- gorsze wyciszenie auta
Gorsze wyciszenie wyłącznie od wiatru i głównie w zwykłym Ceedzie. Wersje Proceed/Xceed są droższe i lepiej wyciszone od Ceeda (i nie jest to mój wymysł, tylko potwierdzona w wielu testach informacja - ja w przeciwieństwie do Ciebie mogę wkleić źródło). Silnik jest natomiast dużo lepiej wyciszony w Ceedzie/Proceedzie/XCeedzie, gdzie jest praktycznie niesłyszalny i na niskich obrotach, przy niewielkich prędkościach (np. ruszaniu) nie słychać brzydkiego, "dieslowskiego" Fordowskiego terkotu trzycylindrowca. Wydech w Focusie też w większości wersji jest dużo głośniejszy (w Ceedzie buczy tylko w wersji GT, w Focusie nawet w Trend czy Titanium).

I na koniec... Ból dupy mają raczej użytkownicy Focusa, którzy utopili niemałą kasę w systematycznie "kastrowany", mało rozwojowy (coraz gorsze wyposażenie, coraz gorsze zawieszenie, coraz słabsze silniki, itd.), a w dodatku mocno awaryjny model i teraz oburza ich, gdy ktoś z zewnątrz wspomniane wady wytyka. Ja czuję wyłącznie, nie powiem że satysfakcję, ale na pewno ogromną ulgę gdy w drugim wątku czytam o kolejnych wychodzących bublach tego modelu (teraz "na czasie" są chyba samoczynnie opuszczające się szyby - a jak tygodnie temu po raz pierwszy zasygnalizowałem problemy z elektryką i wklejałem linki do podobnych problemów zza granicy to mnie wyśmiano).
Cytat:
Napisał Janisek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś podchodził już do zakupu ST ? Dają sensowne rabaty ?
Ja podchodziłem, dostałem 8%. Do dziś nie wiem co mnie wtedy zamroczyło, że w ogóle prosiłem o wycenę.

Ostatnio edytowane przez vegeciak ; 12-09-2019 o 12:50
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem