Temat: [Focus 2011-2014] Wyskakujący szósty bieg
View Single Post
Stary 13-08-2019, 17:04   #21
kpn4
ford::beginner
 
Imię: pavel
Zarejestrowany: 28-04-2019
Skąd: PL
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 TDCI 105km ECOnetic
Rocznik: 2013
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wyskakujący szósty bieg

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Proszę sprawdzić linki w przedziale silnikowym czy nie są zagięte ani załamane.Miejsce mocowania linki włączającej przy lewarku zm.biegów i przy mech zm.biegów.Nadmierny luz w miejscu mocowania skutkuje niepełnym zazębieniem biegu 6 oraz wyrzucanie podczas przyspieszania.Sprawdzić poziom oleju.Przy tej okazji można sprawdzić czy linka wybierająca jest poprawnie wyregulowana.Jeżeli usterka nie ustąpi należy liczyć się z wymianą koła 6 biegu,tuleją przesuwną 5/6 biegu,łożyska kulkowego na wałku wejściowym oraz śruby ustalającej na tym wałku.

pozdrawiam
Witam, jak już pisałem czekam aż bieg znowu zacznie wariować, jak na razie jeżdżę i nic się nie dzieje. Jutro jade wymienić olej, zaleje nowy i zobaczymy raz jeszcze te linki. Mam nadzieje, że nie będzie to nic poważnego. Pierwszy raz sie z takim czymś spotykam a z autopsji to wiem, że jak coś się dzieje to trzeba od razu reagować.

Pozdrawiam
kpn4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem