View Single Post
Stary 03-05-2020, 13:20   #27
mielke
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec HC
Rocznik: 2009
Postów: 89
Domyślnie Odp: Przepalający się bezpiecznik F8,wentylator sprawny

Witam
Auto to modneo mk3 2001 2.0 TDDi 115KM podwójne wentylatory
Odkopie temat bo mam podobną usterkę (przepalający się bezpiecznik 60 w komorze silnika). Nie załączają mi się wentylatory ani przy włączeniu klimy ani przy odpięciu czujnika w głowicy (odpinałem na zimnym silniku i po 10 sekundach nic, cisza)
U mnie po odpięciu świec żarowych (główny przewód na śrubie) auto kręci ale nie odpala(co mnie trochę dziwi że nie chce odpalić po odpięciu świec). Świece wymieniane rok temu na nowe. Próbowałem odpinać po kolei świece ale jak ma odpięte 2(obojętnie jakie) to też już nie chce odpalić. Podgrzewacz płynu mam odpięty (kostkę od niego wypiąłem). Nie mam podgrzewaczy spryskiwaczy. Męczę się z tym od sierpnia zeszłego roku, i nie mogę dojść dlaczego pali mi ten bezpiecznik. Diody oby dwie zmieniałem na inne bezpieczniki o których pisano też zmieniałem na nowe. Poza tym bezpiecznikiem 60A tam do testów wsuwałem kawałek przewodu nie za grubego który po przekręceniu na zapłon topił się (może po prostu był za cienki). Oczywiście po odpaleniu na zimnym silniku chmura duszącego niebiesko-białego dymu.
Zastanawia mnie fakt że nawet po odpięciu czujnika na głowicy wentylatory nie ruszyły(może przewód już nie łączy w bezpieczniku).
Mam w domu zwykły multimetr marketowy czy nim dam radę zmierzyć ten opór na wkręconych świecach w głowicę ? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić ?
Mam też wentylatory podpięte na "krótko" z przewodami wyprowadzonymi do kabiny, ale te przewody ( około 2x1,5)grzeją się jak chcę uruchomić wentylatory.
Czy to oznacza że problem jest w samych wentylatorach(że stawiają za duży opór i są do wymiany) ?
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez mielke ; 03-05-2020 o 13:23
mielke jest offline   Odpowiedź z Cytatem