Temat: [Transit Courier] DPF w silniku 1,5 Duratorq
View Single Post
Stary 27-02-2020, 22:03   #25
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

No i dobrnąłem do pierwszego przeglądu przy 15 000km. Podczas oględzin samochodu okazało się, że klocki hamulcowe są do wymiany. Zapytałem ile powinny wytrzymać? Znów dyplomatyczna odpowiedź, że teoretycznie dwa razy tyle, ale wszystko zależy od stylu jazdy(Jak ze spalaniem,auto pali w mieście 8l, komputer pokazuje średnie zużycie 7,1. W trasie około 5l- komp. 3,5-4,2l. Serwis tłumaczy to nadal ciągłą próbą dopalania DPF przez auto. Po powrocie z trasy i przejechaniu 70km bez żadnej przerwy, gdzie DPF z całą pewnościa powinien sie wypalić, na pierwszych światłach auto wchodzi znów na wyższe obroty, starając sie wypalać zapewne DPF. Kontrolka DPF się nie świeci. Alergia na miasto, czy co?). Na tarczach hamulcowych pojawił się już wyczuwalny rant.( Z czego one są robione?) Zapewne używam hamulców dwa razy częściej niż powinienem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Proponowany koszt oryginalnych klocków, jeśli dobrze pamiętam 360zł, robocizna ponad 100zł. Szybko sprawdziłem w telefonie ceny zamienników ( 120-160). Poprosiłem o rozmowę z kierownikiem. Zapytałem, czy w związku z tym, że oryginalne klocki mają trwałość o połowę mniejszą od zamienników, mogę zastosować te drugie? Odpowiedziano mi, że jako właściciel auta mogę, strace jednak gwarancję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Poinformowano mnie, że serwis może montować wyłącznie części oryginalne. Zmieniono jednak cenę klocków(271,83) i montażu(59,78 ). Sam przegląd wyceniono na 576zł. Zapytałem więc, czy cena za przegląd nie jest stała? Wcześniej miałem informacje, że koszt to 550zł. Znów wyjaśnienia, że zależy z którego programu jest wyliczany - z serwisowego, czy jakiegoś tam innego.Stanęło na 550zł. W nagrodę spędziłem w salonie 4,5 godziny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Do zobaczenie za jakieś 3000-3500km.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem