Temat: [Mondeo 2007-2014] Szarpanie przy obrotach poniżej 3000
View Single Post
Stary 24-11-2021, 08:54   #1
pablomaz
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 ecoboost 203km
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Szarpanie przy obrotach poniżej 3000

Witam
Moje Mondeo to 2.0 Ecoboost 203km, przebieg 213tys. Szarpanie występuje do ok. 3tys obrotów, powyżej nie zauważyłem aby szarpało. Zaczęło się od szarpania przy utrzymywaniu stałej prędkości, potem doszło szarpanie przy przyspieszaniu, teraz jeszcze zaczęło poszarpywać na wolnych obrotach na zimnym silniku. Jak się rozgrzeje to szarpanie na wolnych obrotach ustaje. Temperatura silnika nie ma natomiast żadnego wpływu na szarpanie podczas jazdy, szarpie zawsze do mniej wiecej 3tys obrotów. Świece wymieniłem na Boscha, Kupiłem też dwie oryginalne cewki i podmieniałem je ze starymi, ale nie dawało to żadnego efektu. Byłem w serwisie Forda, żadnych błędów, parametry silnika podczas jazdy w normie. Serwis rozkłada ręce, nie mają pojęcia co może być. Mówili że mieli kiedyś podobny przypadek że świece były trefne, to były świece Motorcrafta i po wymianie objawy ustąpiły. Ale u mnie szarpało na starych świecach i szarpie po wymianie na nowe Boscha. Więc raczej malo prawdopodobne że i stare i nowe są felerne. Ktoś ma jakiś pomysł? Stawiam dobrą flachę jak ktoś rozwiąże tą zagadkę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pablomaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem