Temat: [Transit Courier] DPF w silniku 1,5 Duratorq
View Single Post
Stary 13-02-2020, 17:12   #21
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

W poniedziałek około godz. 14.30 miałem tel. z serwisu. Otrzymałem informację, że skasowano błąd i z autem nic złego się nie dzieje. Zaproponowano odpłatną wymianę oleju. Nie zgodziłem się. We wtorek rano o godz. 8;00 kolejny tel.z informacją, że olej jednak zostanie wymieniony w ramach gwarancji. O 10;20 auto do odbioru. Przeprowadziłem rozmowę z Kierownikiem serwisu, który wspierany przez diagnostę i pracownika serwisu usiłował wmówić mi, że źle eksploatuję auto. Poinformowałem ich, że szczegółowo zapoznałem się z instrukcją obsługi auta i stosuję się do zawartych w niej zapisów. Wmawiano mi, że auto jest przeze mnie źle eksploatowane, bo użytkuję je przeważnie w mieście. Poprosiłem o wskazanie mi w instrukcji obsługi fragmentu mówiącego o tym, że samochód ten trzeba użytkować poza miastem. Stwierdzili, że takich zapisów nie ma, bo instrukcja obsługi jest " uniwersalna" dla wielu modeli aut. Podczas zakupu samochodu nikt nie poinformował mnie o szczególnych warunkach eksploatacji auta. Zasłanianie się nowoczesnymi technologiami ,wprowadzonymi przez firmę Ford w celu przedłużenia żywotności silnika, dla dobra użytkowników aut, zakrawa na kpinę. Serwis twierdzi,że zapalenie się kontrolki oleju, informującej o jego zbytnim rozrzedzeniu nie jest awarią. Nie chcieli mi jednak dać na piśmie, że mogę tę kontrolkę w związku z tym ignorować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A instrukcja obsługi nakazuje jak najszybciej przerwać jazdę i skontaktować się z serwisem. Dowiedziałem się , że przy przebiegu 8000km, powinienem być obciążony kosztem wymiany oleju, choć takiej wymiany nie dokonano.( Zapomniano o wymianie oleju przy przebiegu 4400, w ramach akcji serwisowej?). Podobno jest reguła, że do 2/3 przebiegu między przeglądowego koszt wymiany oleju pokrywa serwis w ramach gwarancji, a powyżej 2/3 płaci klient. Zapytałem z czego to wynika, bo kupując auto nie byłem o tym informowany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spodziewając się takiego obrotu sprawy złożyłem za pośrednictwem serwisu pismo wzywające Ford Sp. z o. o. do skutecznej naprawy auta. Opisałem w nim całą historię serwisową. Auto trafia do serwisu średnio co miesiąc, po przejechaniu około 3500km. Dużo większe spalanie serwisanci tłumaczą ciągłym wypalaniem przez auto filtra DPF.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem