View Single Post
Stary 05-08-2007, 17:43   #1
Piotjak
ford::beginner
 
Imię: piotjak
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Kielce
Model: było mondeo mk1, jest mk2 i mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 97, 01
Postów: 37
Domyślnie "Psykanie" w rozgrzanym silniku 2.5 V6

Witam klubowiczów.
Wiem, że podobne tematy były już poruszane ale nie znalazłem w nich podobnych objawów jak u mnie.
Problem w moim mundku pojawia się po rozgrzaniu silnika powyżej ok. 80 stopni. Słychać jest wtedy coś w rodzaju psykania - cykania w silniku w bliżej nie określonym miejscu. W środku samochodu przy zamkniętych szybach nic nie slychać; cykanie jest słychać tylko na zewnątrz samochodu lub po otwarciu szyby. Ta usterka jest w moim samochodzie od zakupu ale teraz zaczęła mi przeszkadzać. Zrobiłem tym samochodem ok.30.000 km i chyba jest to tak samo głośne cykanie. Silnik pobiera niewielkie ilości oleju ok. 1 l/ 15.000, płynu chłodniczego nie ubywa i jest czysty. Wymieniłem uszczelkę pod jednym z koletkorów wylotowych (myślałem, ze tam jest żródło problemu) ale nic to nie zmieniło. Cykanie jest najbardziej słychać np. na postoju przy dużym obciążeniu elektrycznym i w czasie szybkiego przyspieszania ale tylko do ok. 4.000 obr/min. Obliczałem częstotliwość tego psykania i jest chyba równa z częstotliwością detonacji na jednym z cylindrów. Niedawno zamontowałem gaz ale ten problem był już wcześniej. Czy ktoś spotkał sie z takimi objawami w swoim samochodzie i wie co to jest?
Piotjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem