View Single Post
Stary 14-04-2019, 21:00   #1
Sylwek0987
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 14-04-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 5
Angry Dlaczego przybywa oleju w silniku bez dpf?!

Witam, jestem nowym na forum.

Posiadam mondeo mk4 rok 2010 silnik 1.8 tdci bez dpf.
Samochód za kupiłem mniej więcej pół roku temu od tego czasu przejechałem mniej więcej 8 tyś. Km. Przez ten okres przybyło mi pół bagnetu oleju (było po środku jest na max) w internetach piszą że to silnik się kończy I remont. Natomiast byłem u mechanika I powiedział mi, że to wtryski leją. Podlaczył laptopa wyłączył program (delphi) I sprawdza. Pierwsze trzy wtryski miały odczytu 1.14 na biegu jalowym, a czwarty wtryski miał odczytu 0.85.

I tutaj mam pytanie w jakim stopniu mechanik może mieć rację?? Czy ten program jest wiarygodny??

PS. Samochód po postoju 8h minimum przy odpaleniu puszcza niebieski dymek I jest dziwny zapach spalin taki kwaśny się wydaje. I niebieski dym znika. Natomiast po rozgrzaniu pojawia się czarny dym przy dodawaniu gazu I przy mocniejszym nacisnieciu pedału gazu. Samochód pracuje rowno jest dynamiczny (tak jak 1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie szarpie ani nic. Na zimnym silniku po odpaleniu może przez 2 sekundy pracuje nie równo. Zero błędów z programu delphi oraz nie świeci się nic na desce rozdzielczej.

Proszę o informację odnośnie tego problemu I polecenie mechanika z Krakowa lub okolic, który mi tego nie zepsuje jeszcze bardziej I nie na ciągnie mnie na koszty, które nie będą związane z usterką.

Bump: Przepraszam za literówki oraz ortografie. Jeśli kogoś razi w oczy to obronę mam taką, iż to na telefonie było pisane. A poza tym to nie konkurs ortografii I innych. Dzięki za wyrozumiałość
Sylwek0987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem