View Single Post
Stary 15-11-2016, 21:02   #7
Adi_Grabczyk
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-02-2013
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus: mk4 i Kuga mk2
Silnik: 1.5 TDCi (107 KM) oraz 2.0 TDCi (163 KM)
Rocznik: 2016 i 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

A propos szwankującego i wysiadającego wspomagania kierownicy w FF III, właśnie odebrałem swoją fokę 1.6 tdci (95 KM, 2011 r.) od mechaniora. Objawy były właśnie takie, włączanie wspomagania po odpaleniu z opóźnieniem, komunikaty o usterce wreszcie całkowity zgon. Mechanik stwierdził, że była akcja serwisowa, która poprawiała błąd w oprogramowaniu sterownika układu EPAS (w FF III jest elektryczne wspomaganie czy jakoś tak). Pojechałem zostawiłem, majster załatwił i wgrał oprogramowanie i było git. Koszt: niecałe 300 zł.

..... i tak było jeszcze wczoraj, gdy auto po naprawie jeździło. Dziś wielka qpa - rano problem wrócił. Auto nie ma wspomagania. Na wyświetlaczu przeklęty komunokat. Mechanik mówi, że po wgraniu nowego oprogramowania procedura przewiduje już tylko jedno ----- wymianę albo regenerację przekładni. Koszt? Regeneracja ok. 800 zł (gwarancja pół roku), nowa przekładnia - ponad 3 tys. zł. Jestem załamany. Wybrałbym regenerację, ale mam obawy. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?

Ostatnio edytowane przez Adi_Grabczyk ; 16-11-2016 o 13:41
Adi_Grabczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem