View Single Post
Stary 04-04-2017, 13:12   #51
jackseg
ford::beginner

Imię: Jacek
Model: C-Max
Silnik: 1,8 Duratec HE flexifuel
Rocznik: 2008
Domyślnie Odp: Instalacja gazowa 1.8 125KM Duratec 2004r

Przewalczyłem się przez temat wlewu w C-MAXie chciałbym się z Wami podzielić wrażeniami.

Opierając się o Wasze wpisy zleciłem mojemu gazownikowi (AGAZ Piotr Nowak, Długołęka koło Wrocławia) montaż pod klapką i o ile to możliwe z przejściówką wkręconą na stałe, a wykręcaną tylko do tankowania benzyny. Ekipa zrobiła wszystko co możliwe, aby to osiągnąć jednak w tym aucie przestrzeni jest faktycznie tak mało, że korzystając z typowych komponentów (nie jest to do końca możliwe). Jest bardzo minimalna przestrzeń na kielich przejściówki i koliduje on jak nie z korkiem benzynowym to z haczykiem na tan korek i samą klapką.

Jedynym ratunkiem aby klapka się zamknęła okazało się głębsze cięcie plastików klapki oraz skrócenie śruby przejściówki o ok 19mm. To jednak musicie zrobić na własną rękę bo wykracza to poza zakres prac warsztatu gazowniczego. Muszę jednak powiedzieć, że mój warsztat wykazał się wyrozumiałością i finalnie osiągnęliśmy cel. Aby samodzielnie skrócić 5cm przejściówkę Tomasetto potrzebny jest m.in. gwintownik wewnętrzny 16mm średnicy, skok 1,0mm oraz uszczelnienie którym zastąpimy oryginalną uszczelkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatni etap to: odcięcie haczyka na korek paliwa i wyrżnięcie w plastiku wewnątrz klapki przestrzeni, aby nie opierała się ona o wlew. Być może nie będzie potrzebny, jeśli komuś uda się umieścić wlew nieco innej pozycji, ale miejsca na piruety tu nie ma.

Pierwsze tankowanie mam już za sobą - wszystko szczelne i bardzo wygodne. Polecam takie rozwiązanie każdemu kto zabiera się za temat gazu w C-MAXie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jackseg ; 04-04-2017 o 13:14
jackseg jest offline   Odpowiedź z Cytatem