Temat: [Mondeo 2007-2014] Alufelgi dopasowanie, opinie
View Single Post
Stary 15-03-2010, 12:28   #22
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Alufelgi do mondeo MK4

jeżeli fabrycznie miałeś 215/55/16 to znaczy, że optymalnym rozwiązaniem są 235/45/17
Nic nie będzie szwankować z elektroniką, prędkościomierzem itp.itd.
Co do komfortu i trakcji...od 2007 jeżdżę na 17 w tym rozmiarze i IMHO jest to najlepszy rozmiar zawierający kompromis z naszymi drogami i przyczepnością...zwłaszcza, że mój rozstaw kół jest "nieco" większy niż fabryczny właśnie dzięki ET 35 ;-p
Jeżeli chodzi o felgi to niestety, najważniejszym kryterium wyboru jest ich twardość.
Mam komplet DOTZ'a i AEZ'a i nie dają rady naszym drogom...muszę je co jakiś czas prostować... ja na pewno do mondeusza już DOTZ'a i AEZ nie kupię...są zbyt miękkie. Niestety mało który sprzedawca potrafi coś w temacie "twardości" felg powiedzieć...
Przetestowałem u siebie i szukam dalej...
a co do opon...skoro Pirelki to polecam P zero...mamy je z Roninem i są zajebiaszcze...
po raz pierwszy (dotychczas były GY, które w normalnych warunkach są b.dobre) przy dohamowaniach z 180-200 nie wytrzymują hamulce, a nie opony ;-p...
Na lato szykuję się na EBC, bo po zimie "nówki" motorcrafta są porzezane jak nie przymierzając asfalt na naszych drogach.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem