View Single Post
Stary 19-12-2018, 11:07   #29
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

yaris1.
Kamera jest wifi. Zdjęcia nadajnika i odbiornika w załączeniu foto. Nadajnik jest podpięty czinchami do czinchi kamery (nie ma na zdjęciu) . a kabelek zasilający do plusa i minusa lampy cofania. Po włączeniu wstecznego włącza się kamera i podaje sygnał do odbiornika. Odbiornik połączony jest czinchem do czincha ywtyczki iso która jest podłączona do stacji. Dorażnie zasilanie odbiornika podłączone jest do gniazdka zapalniczki żeby go zasilić. Takie opisywane połączenie jest aktywne, bo obraz z kamery jest pokazywany na stacji, ale trzeba go ręcznie otworzyć w aplikacji androida, ponieważ stacja sama po włączeniu wstecznego nie pokazuje obrazu z kamery. Ponadto: radio wyłączało się wraz z zapłonem zamiast po otwarciu drzwi, oświetlenie radia działało tylko wraz z włączeniem świateł w samochodzie, a sterowanie z kierownicy wymagało połączenia dwóch kabelków omijających domniemany (bo go fizycznie nie było) canbus.
I to był stan sprzed podłączenia canbus.
Po podłączeniu canbus radio wyłącza się wraz z otwarciem drzwi a nie zapłonu. I to jest OK. Zniknęło podświetlenie całkowicie. Ten problem opanowałem bo w ustawieniach fabrycznych spokojnie można ustawić żeby podświetlenie działało. Zniknęło sterowanie z kierownicy, ale powtórnie spiąłem kabelki które były połączone przed erą canbus i sterowanie wróciło. Ponadto w ustawieniach fabrycznych ustawiłem canbus wg, sugestii Kolegi i pojawiła się tam Kuga. Ale pozostaje główny problem. stacja nie przełącza się na obraz z kamery podczas włączenia biegu wstecznego. Zakładając nawet że sygnał z kamery nie doszedł do stacji ( ale dochodzi!) powinien pojawić się chociaż czarny obraz z napisem np. no camera.
Ufffffffffffffffffffff. Chyba wszystko opisałem.
Kolegi porady z postu powyżej zaraz spróbuje wykonać, jeśli znajdę te kabelki co Kolega opisuje.

Bump:

Bump: Te kabelki co są pokazane na zdjęciu mam spięte.

Bump: Co do chińczyka to już prędzej mi odpowiedział, że nie mają przetestowanego wariantu z kamerą wifi
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg HTB1x6g_kamWBuNjy1Xaq6xCbXXa3.jpg (84.7 KB, 10 wyświetleń)
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem