Temat: [S-MAX 2006-2015] filtr DPF
View Single Post
Stary 15-04-2009, 14:49   #1
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie filtr DPF

Witam kolegów, w szczególności tych z większym przebiegami i z filtrami cząstek stałych...
W moim aucie jest on już obligatoryjny (prod. 2009) i postanowiłem zapytać ASO o to i owo na ten temat. ASO twierdzi, że po przebiegu +/- 100 kkm czeka mnie dolewka specjalnego płynu dopalającego dozowanego do paliwa i/lub wymiana samego filtra (w drastycznym przypadku).

Koszt samego płynu uwaga: minimum 1000 zł...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodatkowo zalecają z uwagi na DPF przejście na olej Formula F (to zrozumiałe) made by Castrol, ale cena tegoż w ASO to 44,00 zł/litr bez wymiany, i to z beczki. Ciekawe, że w internetowych sklepach Forda ten sam olej można kupić za 20,00 zł/litr w opakowaniu a 5 litrów...
Znając pazerność ASO mogłem się spodziewać, że cena oleju będzie mocno zawyżona...ale cena tego specyfiku dopalającego paliwo normalnie powala na kolana...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem