Temat: [S-MAX 2006-2015] Do użytkowników z ksenonami
View Single Post
Stary 02-10-2007, 07:41   #18
bikej
ford::average
 
Avatar bikej
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Killing_joke
Zbieram sie do kupna s-maxa i teraz mi narobiliscie chaosu w glowie. Mialem wybrane bi-ksenony, ale teraz to juz zastanawiam sie nad zwyklymi halogenami bez automatycznej regulacji ustawienia konta... Moze ktos jednak wyrazi jakas pozytywna opinie o tych ksenonach.. :569: CZY KOMUS TO DZIALA ??
JEsli miales wybrane do mondka - to bierz - nie sulyszalem o problemach w tym samochodzie. Niestety te w masmixie nie sa po prostu przejete z mondeo i -jak widzisz- zdarzaja sie z nimi klopoty - i na Twoim miejscu zastanowilbym sie jednak. No chyba, ze w najnowszych modela ten problem nie wystepuje - tego nie wiem.

[ Dodano: 2007-10-02, 08:56 ]
Cytat:
Napisał Staszko
Bikej, kieryję pytanie do Ciebie czy magik z Wawy poradził sobie z problemem niebieskich swiatełek ? Z góry dziękuję za odp.
/st/.
Otoz sytuacja wyglada nastepujaco:
Problemu - jak zwykle - nie stwierdzono. "Okazalo sie", ze swiatla mam po prostu bardzo rozregulowane - i tu mnie zapytano, czy sam probowalem je ustawiac. Oczywiscie nigdy sam nic nie grzebalem, natomiast bylem na paru regulacjach w tym samym ASO! Teraz sa wyregulowane -jak mi powiedziano- "wg. ksiazki" i musi byc dobrze. A jest tak:
fakt - swiatla juz nikogo nie oslepiaja, ale nie dlatego, ze sie nie podnosza same - [a podnosza sie nadal, bo mam u siebie na podworku testowa sciane z kreskami i sprawdzam czasem po dluzszej jezdzie] - ale dlatego, ze teraz sa ustawione tak nisko (krotko swieca), ze nawet jak sie podniosa to nadal swieca na tyle nisko, ze nikogo nie oslepia.
Podsumowujac. Nie potrafie obiektywnie i jednoznacznie stwierdzic, ze teraz swieca zbyt krotko. Ale moje subiektywne wrazenie jest takie, ze swieca ledwie pare metrow do przodu i jazda 100km/h na swiatlach mijania jest wielkim stresem! Oswietlone pare metrow i dalej czarna dziura! Nie wiem, moze przyzwyczailem sie, ze zle ustawione swieca daleko i wszystko pieknie widac. Ale z drugiej strony jezdzililem w zyciu wieloma autami i nie przypominam sobie, zeby w ktorymkolwiem bal sie jechac 100km/h na mijania, bo nic nie widze. Tyle moich spostrzezen.

[ Dodano: 2007-10-02, 22:55 ]
Kur... Szlag mnie trafi. Napisalem sie 15 minut na komorce (co prawda qwerty, ale zawsze to meka), a po wcisnieciu 'wyslij' otworzyla mi sie strona z logowaniem.
W skrocie: problem ploszacych wiewiorki swiatel mijania dalej istnieje.. Po 25km trasie znow zaczely walic w kosmos. Zdazylem od razu z trasy pojechac do ASO (czynne do 21:00) zeby mi je zmierzyli i WRESZCIE udowodnilem, ze nie byly to jedynie moje przewlekle urojenia. Beda "dzwonic do forda". Licze, ze wreszcie postaraja sie cos zrobic.
__________________
Focus 1.8TD --> Mondeo 2.0TD & Fusion 1.4 --> Smax 2.0TD --> Ranger 2.5TD --> der Neue Fiesta 1.25 --> Focus MK2FL (historia zatoczyła koło
Ulubione auto: Subaru SVX:]
bikej jest offline   Odpowiedź z Cytatem