Temat: [Mondeo 2007-2014] Wibracje przy niższych obrotach. 1,8tdci
View Single Post
Stary 23-12-2018, 21:37   #28
HarryUPP
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 01-10-2015
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: wibracje - poduszki silnika/hałas w środku

Trochę czasu zleciało ale tyle na głowie, że nie miałem kiedy coś w temacie napisać a coś mi się powyjaśniało. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W kwestii samych wibracji ogólnie jest lepiej.
Wymieniłem 2 poduszki (skrzyni i silnika z tyłu) ale niestety oprócz tej głównej z prawej strony (przy rozrządzie) ale w tym temacie to poniżej. Wymiana tych dwóch poduszek pomogła ale bez szału. W sierpniu robiłem diagnostykę i moje podejrzenia co do wtrysków (akurat z innych przyczyn) się potwierdziły ... nadeszła pora na regenerację. I o to proszę ... po ogarnięciu wtrysków i zaworu EGR poprawiła się kultura pracy zarówno w ruchu jak i na postoju. Jeszcze czasem się coś pojawi ale to już drobne szczegóły są do sprawdzenia. Ogólnie będę starał się zmienić mapę silnika co powinno przynieść kolejną poprawę w szerokim zakresie odczuć. Cały czas obserwuje też pewne elementy by ewentualnie działać przy każdej możliwości.

Przechodząc do tematu poduszki silnika muszę podkreślić jedną bardzo istotną kwestie .... rozmawiamy w wątku o silniku 1.8 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tu się właśnie zaczyna zabawa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpowiadając na powyższe posty (za pomoc oczywiście dziękuje):

Cytat:
Napisał rychu.zychu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu masz oryginalną poduszkę 785,00 PLN:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Podus...D-1453047/4685

Tu masz całą gamę zamienników poduszki silnika od 343,63 PLN:
https://www.czesciauto24.pl/oen/1453047
Owszem, teoretycznie oryginalna poduszka do 1.8 TDCI na tej stronie jest na zamówienie ale tylko jeśli dla sklepu też będzie dostępna a z tym jest problem. Cena też nie jest zbyt atrakcyjna.
W kwestii zamienników ... brak dostępności.

Cytat:
Napisał mrhenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupowałem w pobliskim motoryzacyjnym, znajomy pracuje tam. Cena wydaje mi się atrakcyjna w porównaniu do tego co kolega wyżej napisał
Kolega z tego co widzę posiada silnik 2.0 TDCI a do tej wersji nie ma żadnych problemów.

Podsumowując dla wszystkich zainteresowanych kwestię głównej poduszki silnika 1.8 TDCI w Mondeo mkIV: NIEDOSTĘPNA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W okresie wiosennym temat przemaglowałem zarówno w Polsce jak i zagranicą. Pytałem w kilkunastu sklepach, zarówno w zaprzyjaźnionych jak i neutralnych i wszędzie brak dostępności a wręcz spotkałem się z informacjami, że wstrzymano produkcję tej części jakiś czas temu. W polskich sklepach internetowych brak dostępności również w odpowiedziach na dodatkowe zapytania. Sprawdzałem jeszcze sklepy w Wielkiej Brytanii i Francji … sytuacja taka jak w naszych sklepach.
Jeśli ktoś ma jednak jakimś cudem dostęp do omawianej poduszki dokładnie do silnika 1.8 TDCI w Mondeo mk IV to będę niezmiernie wdzięczy (również butelkowo) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HarryUPP jest offline   Odpowiedź z Cytatem