View Single Post
Stary 02-12-2019, 18:43   #1
przespol
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2019
Skąd: Gliwice
Model: s-max II
Silnik: 2.0 TDCI 180KM, PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Cieknąca/pocąca sie skrzynia biegów przy misce olejowej (pomimo jej wymiany) - ASO!

Cześć, borykam się z następującym i powracającym problemem wycieku oleju skrzyni biegów w okolicach łączenia skrzyni i miski olejowej.

Historia wyglada tak, że zdiagnozowali (ASO) mi wyciek ze skrzyni przy misce i twierdzili ze to typowa usterka i należy wymienić miskę. Tak zrobiłem, auto było już kilka miesięcy po gwarancji, więc za usługę zapłaciłem i dostałem gwarancje.

Przy najbliższej okazji (wymiana oleju w skrzyni juz poza ASO), kiedy auto było na podnośniku, okazało się, że skrzynia ciągle się poci w tym samym miejscu. Pojechałem na naprawę gwarancyjną, wymienili na kolejną nową miskę, twierdząc, że nie wiedzą czemu znowu cieknie. Po dwóch tygodniach, auto na podnośnik i okazuje się, że znowu się poci w tym samym miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W tym miejscu przychodzę do Was forumowicze z prośbą o sugestie:

1. Co może być przyczyną ? Dwie miski raczej nie powinny być wadliwe (za drugą czekałem bo nie mieli na stanie - wiec pewnie inna partia). Może montaż wadliwy (zbyt mocno dokręcona?). A może coś na łączeniu elementów skrzyni?

2. Jakie prawa mi przysługują w ASO? Czy mam prawo usunięcia awarii? Co jak stwierdzą, że to nie miska jest problemem tylko np. jakieś mikropękniecie skrzyni i to juz dodatkowa usługa jest wymagana?

3. Czy mam prawo do naprawy gwarancyjnej w innym ASO? W sensie auto juz po gwarancji tylko na płatną usługę była gwarancja 2 lata.

Dorzucam linka do zdjęcia gdzie widać wyciek (zaznaczone na żółto oraz tam gdzie zbierają sie krople)

https://photos.app.goo.gl/MXLoueLH6PvERDMt8

Sama miska wyglada tak:
https://ford.sklep.pl/product-pol-20...R-1700050.html

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc!
przespol jest offline   Odpowiedź z Cytatem