Temat: [Mondeo 2000-2007] jaki interfejs diagnostyczny
View Single Post
Stary 23-03-2009, 18:34   #24
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [MK 3] INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY

Jarek22: Tak jak u Ciebie i mi komp zgubił kod do wtryskiwacza, tylko że już 2 razy ( do innego), za pierwszym razem, po prostu myslałem, że to klasyczny przypadek padniętego wtrysku, wiedziałem ze miałem jeden wymieniony przez poprzedniego własciciela (po kodach doszedlem ktory) wysłałem tylko pozostałe, zregenerowali.Wstawiłem - problem z skasowaniem błędu.. kodowanie ponowne wtrysku na cylindrze 4 i OK.. dokładnie po przejechaniu 10 tyś km. od regeneracji wtrysków, sprężynka.. okazuje się że komp znowu zgubił kod, wtedy był to 4 cylinder, a teraz 1.. to znaczy gościu kodował w ciemno najpierw 4, nic nie pomoglo pozniej 1 i poszło.. Powiedział mi dwie ważne rzeczy:

1) W tych silnikach nie da się odczytać kodów wtryskiwaczy - można tylko je ponownie wpisać (nie wiem jak w autach po 2004 roku)
2) Ma znajomego który pracuje w ASO w fordzie i o ile dobrze kojarzy to w takich przypadkach gubienia kodu wtryskiwacza wymieniali oni sterownik silnika.

Co do 2) to miałem się z nim skontaktować w tej sprawie, bo miał pogadać z tym gościem z Forda, ale dużo miałem na głowie i zapomniałem. Auto chodzi ale mam zastrzeżenie ponieważ jak jest zimny rano to dziwnie klekocze przy 1200 obrotów.. Zastanawiam się czy poprawnie wpisał kody lub czy ja je dobrze swojego czasu spisałem. Ogólnie to myślałem nad pojechaniem do ASO i poproszenie wgrania nowszej wersji ECU - ale gość powiedział, że jeżeli to wina sterownika to nic nie da..

I teraz trochę tak jeżdżę jak na szpilkach, bo czuje ze coś jest nie tak z powodu tego klekotu dziwnego..

Jarek22: a Tobie ile razy się zdażyło zgubić kod i ile już od tego czasu przejechałeś ??

mihowe: skąd jesteś dokładniej, może bywasz czasem w Białymstoku lub w okolicach ??

Ostatnio edytowane przez DarekJ ; 24-03-2009 o 00:50
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem