View Single Post
Stary 15-09-2021, 10:33   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł

Cytat:
Napisał AndrzejKra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrafię czytać w trzech językach...Zatem - patrzę, uważnie i w skupieniu. Nawet widzę na schemacie ten bezpiecznik! I co? I nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie rozumiem na co patrzę.
...Przy wsadzonym 113 na poz "0" światła nie świecą.
Nie jest Kolega osamotniony w tym "patrzam... patrzam... i nic nie widzam"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Schemat platformy Focusa MK2 (Kuga MK1 do niej należy) w tym zakresie jest "mocno zakręcony"...

Generalnie - zgodnie ze schematem - F113 nie robi nic innego jak "zdublowanie" zasilania świateł pozycyjnych przy WYŁĄCZONYM ZAPŁONIE. Zgodnie ze schematem to samo daje stacyjka w pozycji "0". Czyli F113 powinno być można wyjąć bez efektu dla działania świateł (po włączeniu pozycji i wyłączeniu zapłonu zarówno z- jak i bez F113 pozycje powinny świecić). Różnica może być właśnie w Kudze MK1 - brak stacyjki (odpalanie z guzika) może wymagać F113 aby światła pozycyjne można było włączyć przy wyłączonym zapłonie. Do sprawdzenia.

"Trochę" czasu (prawie 7 lat...) minęło gdy moje auto z takimi światłami mnie opuściło, więc mogę pomagać tylko patrząc w schematy... Nie pobiegnę "posprawdzać"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-09-2021 o 11:11
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem