View Single Post
Stary 30-01-2016, 16:04   #1
-XXX-
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2007
Skąd: Lubuskie
Model: MKIV GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 175KM 415 Nm
Rocznik: 2008
Postów: 99
Domyślnie Tdci głośno klekocze i nie odpala przy ujemnych temperaturach.

Ostatnio moja bryka (2.0 tdci 140KM up to 175KM 415 Nm) trochę niedomaga. Postaram się pisać w punktach aby było przejrzyściej, bo długich elaboratów nikomu się nie chce czytać.

Objawy:

a) klekotanie jak w starym dieslu z lat 90-tych;
b) poniżej zera słabo odpala, poniżej -7 prawie w ogóle (jakby załapywał na jeden gar i od razu gasł).
c) po nagrzaniu silnika słuchać głuche bębnienie (coś jak w pralce podczas wirowania jak nie jest wyważona).

Co zrobiłem:

ad.a)
1. sprawdziłem wtryskiwacze na stole probierczym (osobiście oglądałem proces), są ok - wszystkie ładnie rozpylają, dają ładną mgiełkę, pracują poprawnie pod każdym obciążeniem.

2. wyczyściłem egr, przepustnice i czujniki na przepustnicy, sprawdziłem dolot pod kątem szczelności - wszystko OK.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3. sprawdziłem ustawienie rozrządu - zgranie znaków do blokady jest jak na zdjęciach, jak dla mnie idealne
Koło wałka rozrządu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Koło zamachowe

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem czy wałki są dobrze ustawione, bo nie wiem do czego zgrać żółte znaki widoczne za zębatkach.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ad.b)

Wymieniłem świece - w sumie nie potrzebnie, bo moje okazały się sprawne (czerwone po 4 sekundach). Jedyne to co zauważyłem, że 3 z nich były mokre po wyciągnięciu (auto po jeździe, rozgrzane).

ad.c)

W sumie to nic, bo nie wiem co to może być bo występuje na rozgrzanym silniku (podobny dźwięk miał użytkownik chyba volvo i okazało się, że był to efekt uszkodzonego popychacza hydraulicznego), może to koło pasowe....

Auto nie kopci (bez dpf), przyśpieszenie wydaje się też być ok.



Generalnie jeśli chodzi o klekot obstawiam spalanie stukowe lub zepsute popychacze hydrauliczne, lub też (o ile to możliwe) brak synchronizacji wałków rozrządu, a to może też powodować problemy z odpaleniem.

Na tym filmie słychać (przynajmniej u mnie, jak przez słuchawki), stukot jak z pralki.

https://www.youtube.com/watch?v=AByJ1ZdfIX0


Ten z postoju, wejście na 2000 obrotów, a później praca na 3 tys.

https://www.youtube.com/watch?v=WyLQN8970y0

Poproszę o sugestie, bo już nie wiem co robić...

Ostatnio edytowane przez -XXX- ; 30-01-2016 o 20:31
-XXX- jest offline   Odpowiedź z Cytatem