View Single Post
Stary 22-02-2020, 19:00   #892
steffy007
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: okolice Puław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Rocznik: 2014
Postów: 25
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Metodą prób i błędów zmieniłem u siebie forscanem mapę ze 140 KM na 163 KM. Dostałem też potwierdzenie, że jeden z klubowiczów na podstawie mojego przepisu również zmienił moc. Na początek kilka uwag:
1. Nie potrafisz – nie bierz się za to.
2. Trzeba zrobić kopię zapasową w BCMii i zapisać ją na komputerze (będzie można wrócić do starych ustawień.
3. Akumulator musi być naładowany inaczej forscan odmówi współpracy. Podobnie laptop nie może w czasie zapisu modułów się wyłączyć bo autko może zapaść w wielki sen.
4. Trzy razy sprawdź zanim coś zrobisz.
Ja używałem kabla z aledrogo z przełącznikiem. Forscan najnowsza, pełna wersja. Dodatkowo w BCMii jest wiele innych możliwości (aktywacja modułu haka, tempomatu i wiele innych) ale trzeba te rzeczy mieć na pokładzie. Jedna zasada to zapis do pamięci głównej i zapasowej.
A teraz do rzeczy:
Wchodzimy w ikonkę procesora (BCMii). W BCMii zmiana w trybie inżynierskim (okienko u góry) opisu silnika na i4 2.0L diesel dw10 150/350 (są dwa takie jak nie jedno to drugie jest dobre – łatwo poznać bo będzie błąd sumy kontrolnej, którego nie można wykasować i ostrzeżenie serwis, ale spoko trzeba zmienić na drugi lub powrót do 140KM). W moim „esmaksie” nie pasował ten z pozycji 8E. Potem zapis do BCM i IPC (pamięć główna i zapasowa). Następnie PCM czyli nauka nowego zapisu. Na koniec kasowanie błędów. Dodatkowo zrobiłem jeszcze reset modułów (tam gdzie ikonka klucza).
To jest opis procedury, którą wykonałem i zadziałała. Proszę potraktować ją jako ciekawostkę. Wszelkie działania robisz na swoją odpowiedzialność.
steffy007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem