View Single Post
Stary 02-02-2016, 21:15   #25
pinochio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2010
Model: Focus 1.8 TDDi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Re: Odp: naprawa potencjometru pedału gazu

Cytat:
Napisał banan206 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co kojarze to powinno byc tak jak masz wsuniete miedzy dwa rzedy stykow, wsuwajac tasme w re styki mozesz skontrolowac czy pokrywaja sie ze stykami na tej tasmie. Moze bardziej w gore tasma powinna wejsc. Zobacz czy te wszyskie styki sie nie przesunely w strone kostki, tak jak by je wyciagac przez kostke. Wydaje mi sie ze patrzac na twoje zdjecie, styki te z lewej powinny byc blizej scianki.
Nie, nie może być miedzy dwa rzędy styków, bo ścieżki się nie stykają z żadnymi stykami, tylko są luźno. Teraz udało mi się w końcu wcisnąć ten potencjometr między plastik a pierwszy rząd styków po prawej, pomagając sobie cienkim nożykiem. Teraz muszę posklejać i poskładać pedał, zobaczę, czy auto odpali.

I odpalił, chociaż musiałem na popych auto zapalić, bo akumulator się wyładował. Ale zaraz zapala się kontrolka świec żarowych i jedzie na jałowym biegu tylko. Wyłączam, włączam silnik i za chwilę to samo. Pedał do wymiany, albo może jakoś błąd skasować? Jakby nie patrzeć, ścieżka jedna u samej góry była wytarta w potencjometrze, a druga na samym dole też trochę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160202_042.jpg (92.2 KB, 38 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160202_043.jpg (96.6 KB, 26 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pinochio ; 02-02-2016 o 22:34
pinochio jest offline   Odpowiedź z Cytatem