View Single Post
Stary 03-09-2018, 12:45   #1
luki_1978
ford::beginner
 
Avatar luki_1978
 
Zarejestrowany: 24-08-2010
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Wyłącza się klimatyzacja przy długim jej użytkowaniu. Wypchany bagnet oleju.

Witam użytkowników Forda Tourneo Connect.

W maju br. stałem się właścicielem kolejnego Forda - tym razem padło właśnie na Tourneo Connect (użytkuje także Forda C-max'a). Samochód 3 letni, przebieg 85.000km, 1.6 TDCI 115 KM, wersja TITANIUM Panorama, kupiony w komisie salonu FORD, jeden właściciel, krajowy, pełna dokumentacja użytkowania. Dla rodzinki 5 osobowej jak znalazł. Z samochodu jestem zadowolony - komfort jazdy, pakowność, wygoda w stosunku do ceny - ok.

W sierpniu wybrałem się z rodzinką na południe Europy. Wszystko było ok, aż do momentu, kiedy to przestała działać klimatyzacja. Po około 5-6 h ciągłego jej używania, ni stąd ni zowąd, (bez żadnych znaków ostrzegawczych) przestała działać. Na zewnątrz było 34 stp do celu jeszcze 3 h - maskara. Perspektywa pobytu i powrót bez klimy spędzał mi sen z powiek.
Ku mojemu zdziwieniu na 3 dzień, jadąc do miejscowego sklepu, klima zadziałała i normalnie funkcjonowała. Trwało to aż do dnia wyjazdu, kiedy to w drodze powrotnej, mnie więcej też po 5, 6 h, znowu przestałą chłodzić. Wyłączenie nawiewu na 15 minut powodowało, iż znowu działała, ale już na tylko 10 minut. I tak w koło Macieju. Teraz klima działa, ale zakładam, że gdybym ją używał znowu w trybie ciągłym przez 5 h to padnie. Jestem umówimy w ASO na diagnozę - ale może ktoś z Was spotkał się z tym problemem i zna przyczynę takiej usterki?

Kolejny ból to problem z ciśnieniem olej. Po otwarciu maski zauważyłem wypchnięty bagnet oleju i zabrudzoną komorę silnika rozpryskanym olejem. Początkowo myślałem, że może słabo wepchałem bagnet przy kontroli olej, ale niestety problem ten znowu się pojawił (dwukrotne mycie komory). Czy wiecie może i tutaj, co jest powodem wzrostu ciśnienia do takiego poziomu, że wypycha bagnet? Usterkę tę dopisałem do sprawdzenia w ASO.

Samochód kupiłem w ramach Programu -"Ford Używane. To bezpieczny sposób na zakup wysokiej jakości samochodu używanego w rozsądnej cenie."

Mam nadzieję że w/w usterki kwalifikują się do tego Program Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam użytkowników Forda.

Ostatnio edytowane przez luki_1978 ; 04-09-2018 o 09:42
luki_1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem