View Single Post
Stary 02-10-2018, 13:13   #5
luki_1978
ford::beginner
 
Avatar luki_1978
 
Zarejestrowany: 24-08-2010
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wyłącza się klimatyzacja przy długim jej użytkowaniu. Wypchany bagnet oleju.

Niestety w ASO nie udało się zdiagnozować powodu wyłączania klimatyzacji. Podobno powodem tego mogło być niskie ciśnienie gazu w instalacji (uzupełniono gaz) - ale wg mnie wówczas klimatyzacja w ogóle by się nie włączała, albo słabo by chłodziła. Poza tym, nie podali przyczyny ubytku gazu, który już raz był uzupełniany po zakupie auta 3 m-ce temu. Na chwile obecną, nie mam możliwości sprawdzenia działania klimatyzacji przez tak długi czas jej pracy (5-6 h). Pewnie znowu w czasie wyjazdu w przyszłym wakacyjnego na długą trasę roku pojawi się problem.
Miałem nadzieję, że fachowcy w ASO znajda powód wyłączania się klimy oraz ubytku gazu, skoro w okresie 3 m-cy ponownie został uzupełniony.

Co do "wyrzutu" oleju przez bagnet - okazało się, że nie było uszczelki na bagnecie i luźny bagnet był wypychany z rurki. Usterka zdiagnozowana i naprawiona.

Bump:
Cytat:
Słyszałem o podobnych przypadkach w renault i tam przyczyną było, że gdzieś się gromadził lód i klima się wyłączała z tego powodu. Po killku minutach lód się roztapiał i można było włączyć klimę ponownie.

Ale sam nie doświadczyłem takiego zachowania, a też byłem w ciepłych krajach, najdłuższy przelot 18 godzin.

A na jaką temperaturę miałeś ustawioną? Ja mam ustawione na 21
Jak będę na przeglądzie, to im zasugeruje tę możliwości awarii. Ja miałem ustawioną temperaturę w przedziale 20-22 stp. C.

Ostatnio edytowane przez luki_1978 ; 02-10-2018 o 13:16
luki_1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem