Temat: [Focus 2004-2008] 1.6 100KM ubytki oleju
View Single Post
Stary 02-01-2020, 20:26   #26
Alvi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2018
Model: Focus II (MK2)
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: 1.6 100KM ubytki oleju

Cytat:
Napisał jarekfxsilver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś nie tak masz z tym silnikiem, powiem Ci że mój szwagier ma 2007 r. 1.6 100ps, przebieg prawie 190tyś km i zero ale to zero dolewek, ja, a w zasadzie to moja żonka też ma ten sam silniki w focus mk2fl 2010 r. i 155tyś km i też ani grama nie dolewam, mało tego nic nie ubywa na miarce. W poprzednim co kiedyś miałem focus mk1 1.6 100ps, fakt po 120tyś km już zaczął podbierać olej ale duratec już tego nie ma.
Po weekendzie oddam autko do mechaniora. Liczę na to że nie bedzie to tylko coś co ogołoci mój portfel a i moim focusem chciałbym jeszcze pojeździć.

Generalnie od kupienia foczki, silnik chodził jak igiełka nawet mechanik chwalił a to mój zaufany od lat.
Początkowo jakieś drobne ubytki ale teraz zaczęło się to robić nagminne i ginie go coraz więcej, dlatego postanowiłem zapytać tu z nadzieją, że być może wcześniej dowiem się co go pożera i może nasunie się już pomysł przed wizytą u mechanika.

Najbezpieczniej będzie go oddać i sprawdzić i wtedy postawić diagnozę bo tutaj czasami czytając wypowiedzi to aż włosy dęba stają a po wizycie u mechanika okazuje się, że była to drobna błahostka tudzież np. uszczelka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Alvi jest offline   Odpowiedź z Cytatem