View Single Post
Stary 29-10-2017, 23:28   #8
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1.8 tdci wymiana zaworków przelewowych we wtryskiwaczach

Cytat:
Napisał nigdypoalko92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czy to możliwe że kody się pogubiły tylko przy zmianie zaworków przelewowych
One się nie pogubiły, tylko tak jak pisałem - parametry wtryskiwaczy się rozjechały po wymianie zaworków, i obecne mogą w ogóle nie odpowiadać kodom z naklejek na wtryskach.
Jednakże nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, gdy nawet po wymianie wtrysków na zupełnie inny komplet nie dało się odpalić tego silnika. Będzie kulał, dymił, chodził nierówno, szarpał, ale odpalić powinien.
Kolega J@colo proponuje Ci odczytanie kodów ze sterownika, mnie osobiście nigdy ta sztuczka na żadnym interfejsie się nie udała w 1.8TDCI na Delphi - więc nie przejmuj jeśli i Tobie się nie uda. Jeśli jesteś pewien że masz wtryski złożone poprawnie, i odpowietrzony układ, to ponowne zapisanie kodów z wtrysków już i tak bardziej mu nie zaszkodzi, a może jakimś cudem pomoże. Nie musisz prosić mechanika, zwykły ELM327 z allegro + Forscan da radę.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem