Temat: [Fiesta 2012-2017] Awarie silników 1.0 ECOBOOST
View Single Post
Stary 13-01-2021, 20:21   #55
Timonvit
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-01-2021
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1.0 ecobost
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Witam Kolegów,

Ford Focus 1.0 Ecoboost 2014 rok.
Olej z filtrami zmieniałem co 10-13tyś kilometrów, reszta zgodnie z przeglądami producenta.
W moim silniku po 136 tyś km spokojnej bezawaryjnej jazdy (od pierwszego właściciela kupiony przy przebiegu 39000 w 2017) przedwczesne zużycie paska napędowego pompy oleju. Pierwsze objawy jakoś przy 133 tyś km (kontrolka ciśnienia oleju po zapłonie paliła się dłużej, czasem nawet do 15 sekund). Pomiar ciśnienia, spoko, może kontrolka wariuje więc wymiana kontrolki.
Przez jakiś czas było dobrze, potem objawy wróciły i kontrolka mrugnęła już w czasie jazdy (pierwszy kilometr). Wystraszyłem się, odstawiłem auto i odholowałem później do warsztatu, po zdjęciu miski okazało się że przyczyną były drobinki właśnie zużytego paska, które przemieszczając się zatykały smok i z tego powodu wariowało ciśnienie. Koszty niestety spore, i zastanawiam się jak to wpłynie na dalszą jazdę (silnik chodzi obecnie normalnie, bez problemów, może po za momentami piszczącą turbiną przez ostatnie 500 km).
Jak ktoś miał podobny problem będę wdzięczny za info. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będę znał zakończenie historii to dam znać! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na chwilę obecną moim zdaniem wniosek taki że z wymianą pasków lepiej nie czekać do słynnych 240 tyś km.
Timonvit jest offline   Odpowiedź z Cytatem