View Single Post
Stary 25-09-2017, 08:42   #57
p4damczyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2017
Skąd: Zielona Góra
Model: Renault Laguna Coupe
Silnik: 2.0 dci 150
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Tak, naprawione.
Wszystko wygląda na działające bez zarzutu. Wymieniłem oba koła zębate i problem zniknął.

Zostało jeszcze:
1. pierścienie tłokowe - nie wymieniono, bo póki co brak zamienników, a i używane ciężko dostać. Ubytków oleju póki co nie zaobserwowałem, aczkolwiek po odpaleniu auto czasem zostawi za sobą małą smugę dymu.

2. Trochę dziwnie oddaje moc to auto. Jeździłem takim samym 1.6 eb i auto mi się wydawało "żywsze" od dołu (1500rpm).. po mieście można było spokojnie jeździć dynamicznie w zakresie obrotów 1500-2500.
Natomiast u mnie w zakresie 1500-2500 da się jeździć - ale jakoś tak wyczuwalnie muli to auto. Dopiero powyżej 2,5k obrotów odczuwam wciśnięcie w fotel, którego za to nie odczuwałem w tym drugim 1.6eb, którym miałem okazję się przejechać. Coś jakby turbo nie kręciło od dołu tak jak powinno (?) - nic innego mi do głowy nie przychodzi.
Problemy z kompresją raczej to nie są, bo powyżej 3k obrotów auto jest bardzo żywe - conajmniej porównywalnie jeśli nie bardziej niż to drugie, którym miałem okazję jeździć.
Czy ktoś z Was ma pomysły z czym to może być związane?
p4damczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem