View Single Post
Stary 27-05-2013, 11:27   #8
drabin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nieautoryzowany serwis Ford "Abscar" - Warszawa, Instalatorów 9

Witam.

Sprzedałem ostatnio Focusa którego serwisowałem u nich od 4 lat. Kupujący pojechał ze mną do "swojego" warsztatu dokładnie obejrzeć samochodzik (ja sam niczego nie ukrywałem i wszystko co wiedziałem dokładnie opisałem).

Okazało się, że spece z Instalatorów nie wykryli na ostatnim niedawnym przeglądzie, że rolka (dwumasowe coś) od alternatora jest w stanie agonalnym, poduszka pod silnikiem rozwalona.
Dodatkowo gość pokazał mi jak wymienili tylne zawieszenie - przewody hamulcowe poskręcane w baranki ocierające się o wszystko dookoła....
Nie powiem już, że ceny jak rachunki pokazałem to tylko wszyscy gwizdali z podziwu dla ABScara...

Miałem jeszcze historię ze sprzęgłem - po wymianie kompletu z dwumasą zaczęło mi się ślizgać po jakimś miesiącu. Pojechałem do nich i powiedzieli, że się zatarło. No cóż. Zdziwiłem się ale co tam - wymienili sprzęgło na nowe. Niestety poprzednie sam im dostarczyłem więc nie na gwarancji. Stare wziąłem na pamiątkę.
Jakiś czas później byłem w innym warsztacie po mojego ojca i pokazałem sprzęgło tamtemu specjaliście. Zerknął i stwierdził, że mi na odwrót tarcze założyli i to widać po wytarciu. Nie do udowodnienia oczywiście teraz...

Generalnie można do nich jechać jak chce się zrobić podstawowy przegląd z wymianą oleju itp. Poważniejsze rzeczy - omijać...
Chociaż pochwalę ich ze poradzenie sobie z przeciekającym podszybiem przy pasażerze - tu "Zbychu" poległ nawet.

Nie poradzili sobie także z brzęczeniem klimy w moim MK4 teraz - zasugerowałem im, że to maże napinacz. Potwierdzili, że rolka od napinacza. Wymieniłem, zapłaciłem i jak buczało tak buczy. To już ostatni raz do nich pojechałem. Teraz szukam czegoś w Ursusie...

Pozdrawiam.
drabin jest offline   Odpowiedź z Cytatem