Temat: [Focus 1998-2004] Nowe/używane radio 1DIN do 500zł
View Single Post
Stary 10-06-2018, 21:57   #1
janus717
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2018
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Nowe/używane radio 1DIN do 500zł

Witam

Na wstępie dodam, że przeszukałem forum, ale albo nie znalazłem konkretnej odpowiedzi co gra najlepiej, albo tematy te są za stare, a przecież co chwilę na rynek coś wchodzi. Posiadam focus mk1 1.8tdci a w nim starożytnego Pioneer'a DEH-1530R. Dźwięk jest czysty i ogólnie jestem z niego nawet zadowolony, lecz brakuje mu sporo funkcji, które w obecnych radyjkach są nie raz w standardzie, ponadto brak mi trochę basu, którego wręcz nie ma, a dominują wysokie i średnie tony (wiem, że można to wyeliminować głośnikami, wygłuszniem lub poprzez dołożenie subwoofera).

To czego oczekuję od nowego radia to:
  • bardzo dobra jakość dźwięku
  • AUX, Bluetooth, USB i/lub slot SD
  • możliwość rozbudowy o wzmacniacz i subwoofer w niedalekiej przyszłości
  • w miarę dobre wykonanie i wygląd, a najlepiej możliwość dostosowania kolorystyki wyświetlacza i przycisków
  • w miarę dobry jakościowo wyświetlacz najlepiej min. 2 liniowy
  • obsługa FLAC z pendrive/karty SD

Do wydania mam ok. 500zł. Radio może być używane, ale jedynie z gwarancją wchodzi w grę oraz nowe, aczkolwiek jeśli używka zagra lepiej to wezmę używkę.
Moje typy:
  • Alpine UTE-92BT (da się go wyrwać nowego za ok.500zł)
  • PIONEER DEH-X7800DAB

Szczerze mówiąc za bardzo się na tym nie znam, a tym bardziej na starszych, używanych modelach, które spełniają moje wymagania i dobrze grają. Zależy mi przede wszystkim na dobrze schodzącym, niskim bassie, a raczej subbasie, których i tak nie uświadczę na moich fabrycznych głośnikach, klarownych wysokich tonach, ale nie za ostrych, oraz niewycofanej średnicy z dobrym wokalem. Słucham rapu, trapu, house, rocka i innych gatunków, gdzie ważna jest linia basowa. Za każdą podpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
janus717 jest offline   Odpowiedź z Cytatem