View Single Post
Stary 08-04-2021, 18:33   #35
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

Kwoty nie pamiętam. Natomiast jest napisane w warunkach "gwarancji" że zaczyna ona obowiązywać od co naj mniej 7 dni od przeglądu oraz minimum 1000 km przejechanych. Natomiast ja aktualnie przerabiam temat tej gwarancji. Okazało się że intercooler uszkodził się wewnętrznie co spowodowało przelanie całego płynu chłodniczego do silnika co wywołało demolkę. Pan z aso zasugerował mi że gwarancja może tego nie objąć ponieważ uszkodzenie części objętej gwarancją (silnik) uległo na skutek awarii części nie objętej gwarancją (intercooler). Przeczytałem kilkanaście razy tą umowę i nie za bardzo mogę znaleźć na to pokrycie w słowie pisanym. Jeśli to prawda to ta gwarancja do niczego ci się nie przyda.
Co do modyfikacji to jest zapis że awarie powstałe bezpośrednio wskutek następujących zdarzeń: "zmian w oryginalnej konstrukcji pojazdu albo wbudowania części i dodatków, które nie są dopuszczone przez producenta" nie są brane pod uwagę. Czy włożenie blisa było przyczyną wydmuchania uszczelki pod głowicą? Pewnie dowiesz się że tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem