View Single Post
Stary 09-04-2021, 23:20   #36
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Ford Gwarancja 12 - totalna porażka i naciąganie klienta

Cytat:
Napisał mr_goodkat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Planuję kupić diesla 2.0 TDCi i to co mnie martwi to układ wtryskowy. Na liście jest wymieniona tylko pompa wtryskowa, natomiast jeśli by coś było z wtryskiwaczami to boję się absurdalnej faktury. Czy one w Forda są tak absurdalnie drogie jak u innych producentów ?
Mam u siebie padające wtryskiwacze w 2.0 TDCi. Jeden po drugim. Przy przebiegu raptem 120 tys. to trochę dziwne.

ASO twierdzi, że nie ma nic w układzie paliwowym i że to wtryskiwacze, za które liczą sobie 1200 zł brutto (plus akcesoria i robocizna, co im daje ok 2000 zł brutto za sztukę). Po wymianie 2 sztuk teraz dostarczyłem im we własnym zakresie kolejne 2, z tym że za 550 zł brutto za sztukę.

Jak ktoś potrzebuje wtryskiwaczy w dobrej cenie, to zapraszam na priv.

W każdym razie niezależny serwis stwierdził, że sypie się pompa wtryskowa wysokiego ciśnienia i wali opiłkami do układu paliwowego, dlatego padają kolejno wszystkie wtryski (nie naraz, jeden po drugim - samochód wyjeżdża z ASO i ładnie chodzi przez kilkadziesiąt kilometrów, potem błędy z komputera, a póżniej już samochód telepie i napieprza jak motopompa z PRL-u).

ASO nie widzi problemu. OK. Pompa jest super. Wymienią kolejne wtryski, a jak temat powróci, po wymianie wszystkich to pójdę do sądu. Będzie ewidentnie na nich. Bo szczerze wątpię, żeby posypały się wszystkie wtryskiwacze bez podania przyczyny.

Nie wiem co oni się tak zapierają w ASO z tą pompą, która jest w końcu na gwarancji (tej 12), bo za wymianę mają płacone od gwaranta i nie mają z tego tytułu kosztów.

W każdym razie i tak z tego co czytam to 2.0 TDCi jest generalnie silnikiem bezawaryjnym (dlatego zresztą kupiłem ten a nie inny samochód) i chyba tylko ja mam pecha. Albo do silnika, albo do ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem