Temat: [Focus 2004-2008] Rdza na progu i błotnikach
View Single Post
Stary 11-05-2021, 08:10   #11
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Rdza na progu i błotnikach

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mk2 w tych miejscach zżerało ekspresowo. Kupno zamiennika też jest średnim pomysłem, one korodują od razu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. maska, przednie nadkola przy progu, tylne nadkola przy zderzaku- standard w FFMK2, chociaż jak zrobiłem tył, to 3 lata był spokój (przy sprzedaży już dwa małe purchle były)
Jak mogą rdzewieć nadkola????
Cytat:
Napisał sylwesterz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepszy sposób to się przyzwyczaić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A serio, musiałbyś zedrzeć w danym miejscu lakier do gołej blachy, położyć środek antykorozyjny (np.. APP R-Stop), na to podkład epoksydowy i dopiero farbę + lakier bezbarwny. Niestety, jak zrobisz to tylko w miejscach, gdzie widać purchle, to za chwilę wyjdą w kolejnych, trzeba by robić cały element, a wtedy wychodzą duże koszty - na 2-3 lata się nie opłaca.
r-stop nie działa w focusie. 2 lata temu zeszlifowałem do gołej blachy, zastosowałem r-stop i na wiosnę w tym roku myjnia i płaty rdzy w tych miejscach co robiłem.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem