Temat: [Ka 1996-2008] Jakie oponki polecacie??
View Single Post
Stary 30-10-2010, 08:29   #12
Iwo
ford::professional
 
Avatar Iwo
 
Zarejestrowany: 26-09-2005
Model: ex Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 1,231
Domyślnie Odp: Jakie oponki??

Cytat:
Napisał vic86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego chciałem się dowiedzieć jak się mają oponki 175 bo obecne miałem 165.
Jakiej szerokości masz felgę ? Ja u siebie miałem 185/55R14 na feldze 6" i jeździło się na tym rewelacyjnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chociaż wiem, że aktualnie zakładałbym 195/45R15 - tak, też się mieści bez najmniejszych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

185/55R14 wyglądało tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do tego jeszcze dystanse po 20mm na stronę z tyłu i ograniczenia prędkości na zakrętach właściwie znikały ;P Ale oczywiście należy pamiętać o tym, że przy małym aucie i szerokiej oponie aquaplaning staje się bardzo zauważalnym zjawiskiem także na mokrym trzeba uważać.
__________________
16" by F.A. Porsche, Clarion, Infinity Kappa, Infinity Ref, JBL GTO, HW Energetic... >1kW
mr_iwo DESIGN
Iwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem