View Single Post
Stary 12-10-2017, 13:05   #7
santin
ford::beginner
 
Avatar santin
 
Zarejestrowany: 14-10-2015
Model: S-Max MK2/Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi BiTurbo/1.8 TDCi
Rocznik: 2015/2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: 2016 wybor silnika - 2.0 diesel 150 i 180 koni.

Cytat:
Napisał bukox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
180 KM/400 Nm w dieslu nie jedzie? Chyba trochę przesadzacie Panowie. To nie jest samochód sportowy tylko minivan.
Już była taka dyskusja tu na forum kiedyś. Nie wiem jak 180PS, ale powtórzę to co już kiedyś napisałem. Ta dwójczka z przodu przy tej wadze auta, sprawia tylko to, że autem da się jeździć dynamicznie (nie mylić ze sportem) i nie ma problemów przy wyprzedzaniu(do pewnej prędkości of kors), jednak jest to okupione żonglowaniem biegami.
Na autostradzie jednak dostaje zadyszki tak od 140 i kompakty nie raz już mnie zadziwiły - waga i buda robią swoje.
Zresztą dla mnie wystarcza - nawet nie chcę się zastanawić jak rzucałoby młodym gdyby było więcej mocy pod maską :-)

A wracając do tematu wszystko zależy jak jeździsz @KrzychuSM , niektórym pewnie styka nawet 120 kucy.

Co do bezawaryjności to za dużo póki co się nie dowiesz - w mondeo te silniki są od 2014 i jeżdżą dalej. Na niemieckich forach w S-Maxach już zdarzają się przebiegi (jak i u nas - patrz użytkownik @citrovit --> https://forum.fordclubpolska.org/sho...0&postcount=22) powyżej 200 tysięcy - i jeżdżą dalej, więc tragedii nie ma.

Powodzenia w wyborze!!
Jak się obawiasz wynalazku biturbo + powershift to szukaj tak jak poleca @slawek-kali wersji 150 kucy, potem mapę silnika zmienisz, a to co zaoszczędzisz będziesz mógł na lepsze wyposażenie wydać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będzie pan zadowolony
__________________
pzdr.
Santin
santin jest offline   Odpowiedź z Cytatem