View Single Post
Stary 10-05-2011, 08:50   #1
cyberrmen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2010
Model: FUSION
Silnik: benzyna 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie spadek mocy, bez szarpania - jakby za wysoki bieg

Witam.
Moje autko to:
Fusion, 2003, X100, 1.4, benzyna, przebieg niecałe 70K.

Od jakiegoś czasu miewa dziwne dolegliwości mianowicie czasami traci moc, objawia się to w taki sposób że gdy chcę dodać gazu to autko zaczyna przyśpieszać ale bardzo powoli albo wcale tak jak bym zamiast drugiego biegu wrzucił np trzeci lub czwarty. Nie szarpie przy tym i się nie ksztusi. Jeśli depnę w tym momencie gwałtowanie pedał gazu do końca to mu przechodzi i zaczyna jechać normalnie (czasem jak odpuszczę pedał gazu to dolegliwość powraca i trzeba jeszcze raz depnąć a czasem przechodzi na dłuższy czas.).

Acha i ważna chyba rzecz. Nie wiem czy to ma związek ale wydaje mi się że tak, jak czasem zamiast depnąć w takiej sytuacji zatrzymam się i stoje na sprzęgle(nie sprawdzałem na biegu jałowym) to auto delikatnie drga/trzęsie się. (tak mi się zdążylo ze trzy razy nie sprawdzałem tego dokładnie). Normalnie oczywiście jak się zatrzymuje nie ma żadnych drgań.

I zazwyczaj dzieje się tak przy niskich prędkościach na niskich biegach, (wydaje mi się że gro to bieg drugi może czasem trzeci, na jedynce nie kojarzę ale możliwe że poprostu nie pamiętam a też się tak zdążyło).

Zaznaczam że gdy tak się dzieje to żaden kontrolka awaryjna(czy to ślinika czy inne) nie miga ani nie świeci.

Mechanik zczytał błędy testerem jakimś ale żadnych nie było.
Zasugerował testy z komputerem ale takie testy kosztują 180zł a dolegliwość czasem pojawia się kilka razy dziennie a czasem raz na dwa tygodnie, więc testy mogą okazać się klapą bo prawdopodobieństwo że np podczas testów się to zdąży jest mało prawdopodobne. Tak że zanim zapłacę za testy komputerowe chciałem poradzić się forumowiczów może ktoś miał już podobny przypadek.

Przez ostatni rok użytkowania były wymienione następujące elementy.
Cewka, świece, filtr powietrza, filtr paliwa, płyn chłodniczy, paski wieloklinowe osprzętu(jak wymieniałem paski to dolegliwość już była), no i jeszcze ładowanie klimy.
Trochę wiecej jak rok temu wymiana: - filtr oleju i olej.

Bardzo proszę o pomoc bo autkiem planuje pojechać na wakacje i przejechać ze 3k km.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Skolmi ; 12-05-2011 o 19:43 Powód: Pisownia! (momęt, żecz, obiaw etc.)
cyberrmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem