View Single Post
Stary 15-02-2023, 14:59   #62
jarasnet
ford::beginner
 
Avatar jarasnet
 
Zarejestrowany: 17-08-2019
Skąd: WLKP
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Centralny zamek nie reaguje

We Focusie 1.6 kombi przestał działać zamek centralny. Nie mam pilota tylko dwa kluczyki. Najlepsze że zanim przestał działać to się sam zamknął a ja miałem kluczyki zostawione w stacyjce. Otwarłem drugim kluczykiem ale już tylko wszystkie drzwi po kolei. Zamknięty został bagażnik i wlew paliwa. Dzisiaj sprawdziłem bezpieczniki no i tu jest mały problem. Wg instrukcji drukowanej którą mam w aucie za centralny zamek odpowiada bezpiecznik numer 55 pod schowkiem pasażera. Tylko ze u mnie to miejsce jest puste. Natomiast wg instrukcji w pdf z internetu powinien to być numer 134. Ale tak wysoka numeracja u mnie nie występuje. Sprawdziłem wszystkie z amperami 15, 20, 25 i nic. O dziwo po jakimś czasie puścił rygiel bagażnika, natomiast klapka paliwa nadal zablokowana.
Jakieś sugestie lub rady macie? Jak otworzyć klapkę paliwa? Na przyszły tydzień już mam umówionego elektryka, paliwa pół baku to jakoś dotrwam. Czy idzie w jakiś sposób otworzyć klapę bagażnika w kombi od wewnątrz gdy centralny ją trzyma(to tak na przyszłość)?
jarasnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem