Temat: [EcoSport 2017- ] Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
View Single Post
Stary 02-09-2019, 15:49   #352
forest_44
ford::beginner
 
Avatar forest_44
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Wrocław
Model: Ecosport
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne

Cytat:
Napisał KeToK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mając doświadczenie, które już macie w jeździ tym autem, znając jego zalety, ale i wady, cenę itp - kupilibyście jeszcze raz to auto ?
Nie ukrywam - zakup Ecosporta miał być/jest podyktowany min.oszczędnością w spalaniu , ale z tego co widzę (po przeczytaniu wszystkich Waszych stron o spalaniu) to chyba nie jest dobry pomysł.
Nie ukrywam, wygląd jest super - u żony przykrywa wszystkie jego minusy, które w moim odczuciu posiada, ale po przejechaniu 100 km cóż mogę powiedzieć - nie wiele.
Dlatego pomóżcie....
Od lutego, czyli od czasu kiedy kupiłem EcoSporta, systematycznie sprawdzam co ciekawego kupiłbym w tym przedziale cenowym 75-85 tysięcy brutto. Zawsze mój wniosek jest jeden - dobry wybór! Wizualnie wersja ST Line dla mnie jest świetna! Zawsze po zaparkowaniu samochodu, podziwiam jego uroki oddalając się od niego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Titanium nie wzbudza u mnie większego zachwytu, a wersji Trend nigdy bym nie chciał.

+ wyższe zawieszenie ostatnio uratowało mi tyłek, rozpędzałem się i nie zauważyłem dosyć sporych poziomych nierówności na ulicy, jestem pewien, że z identyczną prędkością, ale Focusem MK3 mojej kobiety, zbierałbym olej silnikowy z asfaltu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

+ wygodnie, wysoko się siedzi, grzane fotele i kierownica idealna w trakcie wyjazdu na narty

- samochód ogólnie malutki, ale póki co nie mam dzieci, więc nie narzekam. Gorzej w trakcie remontów, ale w domu mamy jeszcze Focusa w kombii. Ogólnie jako jedyne auto w rodzinie to chyba średni wybór.

- silnik słabiutki, ale przynajmniej dzięki temu jeżdżę wolniej i nie szaleję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tragedii nie ma, ale czasami brakuje mocy

- słabo spasowane wnętrze, schowek na okulary w szczególności

Do bagażnika otwieranego na bok się przyzwyczaiłem, trzeba o tym po prostu pamiętać. Za to w trakcie wyjazdu na narty, jak miałem kufer na dachu, dzięki temu mogłem w ogóle otwierać bagażnik (gdyby był otwierany do góry, mógłbym mieć problem, bo kufer mam dosyć długi, jeździł na S-MAXie)

Na początku miałem ufeflane nogawki z powodu progów, które wystają i nie są chronione przed brudem, ale do tego się przyzwyczaiłem, odruchowo już robię większy krok wysiadając z samochodu. Jestem młody, mam długie nogi, więc dla mnie to nie problem.

Sumiennie spisuję każde tankowanie i w programie Excel wyliczam sobie rzeczywiste spalanie. Na koniec lipca miałem 7,24 l/100km. Głównie dojeżdżam do pracy z wioski do miasta, stoję w korkach po 10-15 minut dziennie. Na wycieczce udało mi się zejść do 6l/100km.

Samochód ma się podobać, a mi się podoba bardzo.

PS w Polsce nie widziałem wielu EcoSportów na ulicach, ale za to np. we Włoszech można spotkać je o wiele częściej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
forest_44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem