View Single Post
Stary 12-09-2019, 06:36   #18
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia bocznych lusterek na LED

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedyne czego mi brakuje, to żeby żółta "linia" zostawała na całej długości na 0.3 sekundy dłużej niż obecnie.
obecnie cała linia znika w momencie jak zapala się ostatni LED po zewnętrznej części.
Wiem, że wątek o czym innym ale mam pytanie czy te kierunki widać też bardziej od tyłu i z boku (chodzi mi o perspektywę kierowcy samochodu jadącego sąsiednim pasem, który jeszcze nie minął naszego lusterka i jest gdzieś w jego martwym polu). Oryginalny kierunkowskaz jest tak skonstruowany, że światło żarówki rozprasza się na całym kloszu, który wystaje poza ogólny obrys lusterka na jego krawedzi, dzięki czemu błysk jest widoczny ze wspomnianej perpsektywy. Diody świecą kierunkowo a nie dookolnie, więc przypuszczam, że może być słabo z widocznością z punktu w martwym polu a to już ma znaczenie dla bezpieczenstwa. Sygnalizowany przez Ciebie problem może pogarszać sprawę. I jeszcze przyszły mi do głowy dwa pytania: czy mają homologację i czy na Twoim filmie włączony masz kierunkowskaz czy awaryjne (przy awaryjnych generalnie kierunkowskazy włączają się na krócej).

Ja bardziej skłaniałbym się do montażu takich jak na poniższym filmie, ale jak trochę cena spadnie bo na Ali są za ponad 300zl.
https://youtu.be/FCjfhs0BFRA
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem