Temat: [Fiesta 2008-2012] klimatyzacja działa ale słabo schładza
View Single Post
Stary 30-07-2018, 06:10   #11
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Re: klimatyzacja działa ale słabo schładza

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla pewności umyj i napisz raz jeszcze.
Sam do dziś miałem lekki problem z klimą, tzn gdy w innych autach klimatronik chłodził wydajnie przy ustawieniu na +21*C, ja musiałem ustawiać +18,5*C.
Chłodnica wydawała się czysta. Mimo to wziąłem płyn do mycia silników,s pryskałem, odczekałem 2min zgodnie z instrukcją i spłukałem wężem ogrodowym z końcówką regulowaną, ustawioną na średnio-wysokie ciśnienie. Spłukiwałem długo, ponad 5 minut.
O ile chłodnica klimy była dość czysta z zewnątrz, o tym chłodnica wody, wypluła na podjazd tyle syfu: pyłków, owadów, szczątków liści, trawy, że szok.
Odczekałem pół dnia, wyschło doskonale i pojechałem. Chłodzi tak mocno, że te +21*C to teraz za niskie ustawienie i auto schładza się też dużo szybciej.
Na pewno postaram się umyć ale na takie zabiegi raczej na myjni sobie nie pozwolę a mycie dokładne zafundować mogę w domu rodzinnym za 2 tyg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś zmierzę temp, wykombinowałem jak w końcu. Wygrzebałem Termoparę do mojego Unita.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem