View Single Post
Stary 11-06-2019, 19:07   #7
Rob4L
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 60kW
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Utrata mocy i szarpanie auta na klimatyzacji

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy tym silniku to norma. Przy ponad 30 stopniach działa w zasadzie ciągle.
Trzask i syk to cykliczne załączanie klimy - włącza się i wyłącza kiedy jest to potrzebne. Dodatkowo jeśli wciśniesz gaz w podłogę to sprężarka jest wyłączana na czas przyspieszania, a potem ponownie włączana, aby polepszyć minimalnie osiągi.
To miałoby sens bo tak to właśnie wygląda, natomiast samo powietrze z nawiewów nie wydaje się być zbyt mocno ochładzane przez klimatyzację w skrajnych temperaturach tak jak dzisiaj.

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chłodnicę dawałeś nową czy jakiś używkę że szrotu? Płukałeś układ? Ile oleju zalał klimiarz?
Jeżeli chodzi o samą chłodnicę to wymieniał ją sprzedawca, prawdopodobnie pochodziła z demontażu. Układu nie płukałem, niestety nie jestem w stanie udzielić informacji ile oleju zalał klimiarz, wydaje mi się że ilość oleju i gazu jest zawsze ustawiana na urządzeniu wg katalogu do danego auta.

Cytat:
Napisał kaku25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak musi być z tym problem, bo w Fieście mam podobnie, że sprężarka działa ok. 5sek. a potem przestaje i tak w kółko. W Fusionie z takim samym silnikiem problem nie występuje.
Dodam, że w moim silniku nie ma czujnika pomiaru temperatury zewnętrznej, jak to w klimie manualnej.
Z tego co wiem w tej Fieście również nie ma czujnika temperatury zewnętrznej - ciężko to zweyfikować, ponieważ komputer jest zablokowany i pokazuje tylko przejechane kilometry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do wszystkich w tym wątku: bardzo dziękuję za odpowiedzi. Dzisiaj odwiedziłem klimiarza, aby sprawdzić czy nie ubywa gdzieś ciśnienie. Okazało się, że jest tak wysokie że kilka razy przekręciło licznik barometru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wstępna diagnoza - uszkodzony zawór rozprężny klimatyzacji. Po wymianie podziele się informacją czy pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Rob4L ; 11-06-2019 o 19:09
Rob4L jest offline   Odpowiedź z Cytatem