Temat: [Focus 2008-2011] Luz półosi w mechanizmie różnicowym
View Single Post
Stary 25-10-2019, 14:24   #5
suma15
ford::amateur

Imię: Łukasz
Model: Ford focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 133KM
Rocznik: 2004
Domyślnie Odp: Luz półosi w mechanizmie różnicowym

Podejrzenie kół / opon już było. opony są nowe teraz - nic nie pomogła wymiana. nawet była zamiana felg z tyłu na przód żeby wyklucz krzywą felgę. Miałem wybitą jedną gumę od wahacza przedniego (tą dużą z tyłu). Po tym trochę mniej trzepie, ale jednak nie ustąpiło całkowicie. Wszystko jest posprawdzane i jedyny luz jaki jest to właśnie tutaj przy skrzyni biegów.
Kolega, który pisze że półoś prawa ma łożysko podporowe - wiem, ale żebyśmy sie dobrze zrozumieli ja nie mam na myśli tego że półośka ma luz w przegubach. luz jest w skrzyni biegów tam właśnie gdzie zasłania simmering. Gdyby taki sam luz miał być po stronie prawej to na pewno też byłby wyczuwalny - pomimo łożyska podporowego.
W Forscanie jeszcze wywala błąd czujnika kąta skrętu (tego przy maglownicy) - no ale to chyba raczej nie powinno mieć wpływu na drżenie kierownicy

Bump:
Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakbyś miał nadmierny luz poprzeczny to by ci simmera co 3 miesiące wywalało tak przynajmniej mi kiedyś wywalało a półośka latała jak kij we wiadrze
No i co wtedy się stało? Łożysko sie posypało? Sam wyjmowałeś czy mechanik i czy trzeba było rozpołowić skrzynie?
suma15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem