Temat: [Edge 2015- ] 2018 po lifcie wzloty i upadki
View Single Post
Stary 02-09-2019, 11:45   #36
CzłowiekŻelazko
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Model: EDGE Vignale
Silnik: 2.0 TwinTurbo 238 KM
Rocznik: 2018 lift
Postów: 104
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał kasjopeja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pierwszą uwagę, coś lekko brzęczy na wolnych obrotach w diselu i automacie, mija po wciśnięciu hamulca lub zwiększeniu obrotów. Ktoś miał taki objaw?
Mam podobnie. Lekkie "świerszczenie" przy przyspieszaniu, mija przy zdjęciu nagi z gazu lub hamowaniu... Takie delikatne nakłanianie producenta do jazdy eko :-) Ktoś już rozkminił przyczynę?
Drugiego świerszcza mam w podsufitce przy uchwycie od strony kierowcy. Uaktywnia się przy jeździe po nierównościach. Pomaga lekkie dociśnięcie podsufitki. Na chwilę. ASO nie zlikwidowało - będę się upominał.

Samochód o małej sztywności nadwozia - słychać jak pracuje przy np. wjeżdżaniu na wysoki krawężnik.
Odczuwalnie wybiera też krótkie nierówności - to mnie trochę denerwuje. Ale Vignale tylko na 20 calach - może to jest przyczyną. Chciałem na zimę 19-tki - ale podobno ta wersja nie ma homologacji na niższą średnicę felgi.

Co do silnika - jak na razie (17k km) działa jak trzeba. Spalanie z kompa około 8.5 litra.
Skrzynia przy wrzucaniu na D potrafi szarpnąć, odczuwalne lekkie "uderzenie" napędu.

Drzwi kierowcy już do regulacji - trochę opadły - ale to już podobno po 1500 km nie wchodzi w zakres gwarancji niestety.

Nieco krzywo zamontowana klapa bagażnika w trakcie upałów spowodowała otarcie lakieru o powierzchni ok. 1 cm2. ASO w Gliwicach nie uznało zgłoszenia odsyłając na kontakty@ford.com. Mail poszedł 18.08 - jak na razie bez odzewu.

Ogólnie EDGE to przyjemny samochód do codziennego wożenia swoich 4 liter. Kanadyjska produkcja daje sporo przestrzeni do poprawy jakości montażu. Mam nadzieję, że znaczna unifikacja z innymi modelami Forda ułatwi serwis pogwarancyjny.

Przy okazji - polecacie Ford Protect?
CzłowiekŻelazko jest offline   Odpowiedź z Cytatem